PK - Tilen Bartol najlepszy w Klingenthal

Utworzono: 01.10.2017 13:49 / sk

Słoweniec Tilen Bartol zwyciężył w ostatnim konkursie Pucharu Kontynentalnego tego lata rozegranym dziś w niemieckim Klingenthal.

Drugi wczoraj 20-letni reprezentant Słowenii poszybował dziś na odległość 146 i 145 metrów i z łączną notą 308 pkt odnosząc pierwsze tego lata zwycięstwo w zawodach cyklu. „Dzisiaj jestem bardzo zadowolony z moich skoków, były zdecydowanie lepsze niż te wczorajsze,” powiedział po konkursie zwycięzca.

Tilen Bartol, Klemens Muranka, Pius Paschke

Na miejscu drugim uplasował się reprezentacyjny kolega Bartola Timi Zajc zapewniając Słowenii podwójne zwycięstwo w dzisiejszym konkursie (138,5 i 143 metry; 289,6 pkt). „Jestem bardzo zadowolony, to był fajny konkurs, a mnie udało się oddać dwa naprawdę dobre skoki.”

Na najniższym stopniu podium uplasował się triumfator wczorajszego konkursu reprezentant Norwegii Joachim Hauer (133,5 i 137 metrów; 270,3 pkt). „Jestem bardzo zadowolony z całego weekendu. Nie było dzisiaj szans na pokonanie Słoweńców. Skaczą wprost rewelacyjnie. Cieszę się, że udaje mi się oddawać aż tak dobre skoki. W ostatnich tygodniach sporo udało mi się poprawić,” powiedział Norweg.

news - Joachim Hauer wygrywa w Klingenthal

Tuż poza podium uplasował się Francuz Vincent Descombes Sevoie. Piąty był najlepszy z Niemców Richard Freitag, który na półmetku konkursu zajmował miejsce trzecie za Bartolem i Zajcem.

Świetny wynik odnotował dziś Estończyk Artti Aigro. We wczorajszym konkursie 18-latek był 17-ty. Dzisiaj Aigro osiągnął najlepszy wynik w dotychczasowej karierze po raz pierwszy kończąc konkurs w czołowej dziesiątce na miejscu szóstym.

Miejsce siódme zajął najlepszy z Finów Eetu Nousiainen . Ósmy był Czeski weteran Lukas Hlava, dziewiąty najlepszy z Polaków Klemens Murańka. Czołową dziesiątkę uzupełnił drugi z Niemców Felix Hoffmann.

Klemens Murańka już wczoraj zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej letniego Pucharu Kontynentalnego (700 pkt). Polak zwyciężył w dwóch konkursach, w sumie aż pięciokrotnie stawał na podium. „Jestem bardzo zadowolony, to było świetne lato w moim wykonaniu,” powiedział Murańka po finałowym konkursie w Klingenthal.

Miejsce drugie zajął reprezentant Słowenii Tilen Bartol (627 pkt), trzeci był Niemiec Pius Paschke (562 pkt).