PK - Podwójne zwycięstwo Słoweńców w Trondheim

Utworzono: 17.09.2017 14:58 / sk

Timi Zajc i Tilen Bartol, którzy już wczoraj stanęli na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego w norweskim Trondheim, zapewnili dziś Słowenii podwójne zwycięstwo w zawodach cyklu.

Tilen Bartol, Timi Zajc, Constantin Schmid

Zaledwie 17-letni Timi Zajc, który wczoraj po raz pierwszy w karierze stanął na pucharowym podium, dzisiaj odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo (137,5 i 142 metry; 278,5 pkt).

Tilen Bartol oddał skoki na odległość 142,5 i 146 metrów (277 pkt) i uplasował się na drugim stopniu podium, za reprezentacyjnym kolegą.

Niemiec Schmid of Germany, brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów w Park City, zajął dziś miejsce trzecie (134,5 i 140,5 metra; 271,9 pkt). Jego bardziej doświadczeni reprezentacyjni koledzy Richard Freitag i Pius Paschke, zwycięzca wczorajszego konkursu, uplasowali się na miejscach szóstym i siódmym.

news - Pius Paschke wygrywa w Trondheim

Po skoku na odległość 142 metrów w pierwszej serii konkursowej na półmetku konkursu prowadził reprezentant Austrii Daniel Huber, który wyprzedzał Słoweńców Tilena Bartola i Timiego Zajca. Skok na odległość 135 metrów w finale pozwolił mu ostatecznie na uplasowanie się tuż poza podium.

Miejsce piąte zajął najlepszy z Polaków Klemens Murańka. Ósmy był trzeci ze Słoweńców Bor Pavlovcic. Na miejscu dziewiątym uplasował się najlepszy z Norwegów Joachim Hauer. Czołową dziesiątkę uzupełnił drugi z reprezentantów Polski Aleksander Zniszczoł.

W czołowej trzydziestece znalezło sie jeszcze dwóch reprezentantów Polski - 16-ty był Jan Ziobro, 19-ty Bartłomiej Kłusek.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi nadal Klemens Murańka (567 pkt), wyprzedzając Niemca Piusa Paschke (336 pkt) oraz Słoweńca Tilena Bartola (327 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego mężczyzn rozegrane zostaną 23 i 24 września w rumuńskim Rasnovie.