PK - Seyfarth ponownie najlepsza w Trondheim

Utworzono: 16.09.2017 14:28 / sk

Juliane Seyfarth zwyciężyła w drugim z konkursów Pucharu Kontynentalnego w norweskim Trondheim.

Ramona Straub, Kamila Karpiel, Juliane Seyfarth

Lidiia Iakovleva, Juliane Seyfarth, Thea Sofie Kleven

27-latka pokonała rywalki skokami na odległość 97,5 i 95 metrów (267,8 pkt) odnosząc drugie zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego z rzędu.

news - Juliane Seyfarth wygrywa w Trondheim

Prawie 30 pkt za Niemką uplasowała się 16-letnia reprezentantka Rosji Lidiia Iakovleva osiągając najlepszy wynik w dotychczasowej karierze (91 i 89,5 metra; 239,9 pkt).

Na najniższym stopniu podium konkurs ukończyła najlepsza z Norweżek Thea Sofie Kleven (95 i 89 metrów; 237,7 pkt).

Drugą z Norweżek w czołówce była dziś czwarta Anniken Mork. Miejsce piąte zajęła Finka Susanna Forsstroem, szósta była Kamila Karpiel. Jej reprezentacyjna koleżanka Anna Twardosz uplasowała się na miejscu siódmym. Ósma była Niemka Ramona Straub, dziewiąta druga zawodniczka wczorajszego konkursu Rosjanka Aleksandra Barantceva. Czołową dziesiątkę uzupełniły dwie kolejne młode Rosjanki Mariia Iakovleva i Anna Shpyneva.

Polka Kamila Karpiel zwyciężyła w klasyfikacji generalnej letniego Pucharu Kontynentalnego. Zaledwie 15-latka z Zakopanego stała na podium trzech z czterech rozegranych tego lata konkursów cyklu (280 pkt). Miejsce drugie i trzecie zajęły dwie reprezentantki Niemiec Ramona Straub (262 pkt) oraz Juliane Seyfarth (200 pkt).