FIS Cup - Rupprecht i Iwasa najlepsi w Hinterzarten

Utworzono: 18.09.2016 19:22 / ab

Reprezentantki gospodarzy zdominowały dzisiejszy konkurs FIS Cup w Hinterzarten. Wśród mężczyzn triumfował Japończyk Yuken Iwasa.

Najlepszą okazała się dziś druga wczoraj Anna Rupprecht. Rupprecht skokami na odległość 102,5 i 98 metrów (243,5 pkt) o 7 pkt pokonała Katharinę Althaus (99 i 97,5 metra; 236,5 pkt). Na najniższym stopniu podium stanęła Svenja Wuerth (100  94 metry; 231 pkt).

Anna Rupprecht

Tuż za podium uplasowała się Juliane Seyfarth (97 i 91,5 metra; 216,5 pkt). Piąta była, dziewiąta na półmetku konkursu, Rumunka Dana Haralambie (98,5 i 89 metrów; 214,5 pkt), która wczorajszy konkurs ukończyła na miejscu trzecim. W czołowej dziesiątce uplasowały się jeszcze trzy inne reprezentantki Niemiec – szósta była Gianina Ernst, ósma Pauline Hessler, dziesiąta Luisa Goerlich.

Miejsce siódme zajęła najlepsza z Austriaczek Claudia Purker, ósma ex-aequo z Hessler była Amerykanka Nina Lussi.

Najlepsza z Polek Kinga Rajda była 15-ta. Tuż za nią uplasowała się Anna Twardosz, Kamila Karpiel zajęła miejsce 19-te.

Kinga Rajda utrzymuje się na pozycji liderki cyklu (334 pkt). Druga jest Rumunka Daniela Haralambie (285 pkt). Miejsce trzecie zajmuje Niemka Henriette Kraus (232 pkt).

Najlepszym zawodnikiem dzisiejszego konkursu okazał reprezentant Japonii Yuken Iwasa. Japończyk pokonał rywali skokami na odległość 104,5 i 104 metrów (266 pkt) i o zaledwie 0,5 pkt wyprzedził drugiego dziś Austriaka Stefana Hubera (103 i 105,5 metra; 265,5 pkt). Na najniższym stopniu podium ze sporą stratą uplasowali się ex-aequo aż trzech zawodników - zwycięzca wczorajszego konkursu Słoweniec Aljaz Osterc (101 i 103 metry), jego reprezentacyjny kolega Timi Zajc (102,5 i 105 metrów), oraz Niemiec Felix Hoffmann 9102 i 103 metry).

Kolejnych pięć miejsce zajęli reprezentanci Niemiec – szósty był Julian Hahn, na miejscu siódmym uplasowali się ex-aequo Sebastian Bradatsch oraz Johannes Schubert, dziewiąty był Dominik Mayleander; czołwoą dziesiątkę zamknął Justin Lisso.

Najlepszym z Polaków był dziś Paweł Wąsek (21-szy), Krzysztof Leja był 23-ci, Stanisław Biela zajął miejsce 27-me.

W klasyfikacji generalnej FIS Cup po udanych startach w Stams prowadzenie objął Słoweniec Aljaz Osterc (386 pkt). Drugi jest Davide Bresadola (265 pkt), miejsce trzecie zajmuje triumfator dzisiejszego konkursu Japończyk Yuken Iwasa (312 pkt). Najlepszym z Polaków jest piąty Jan Ziobro (269 pkt).

Ostatnie tego lata zawody z cyklu FIS Cup rozegrane zostaną w rumuńskim Rasnovie na przełomie września i października.