David Siegel mistrzem świata juniorów

Utworzono: 23.02.2016 13:12 / hn

Niemiec David Siegel z klubu SV Baiersbronn zwyciężył w Mistrzostwach Świata Juniorów rozgrywanych w rumuńskim Rasnovie.

Po pierwszej serii konkursowej ze stratą zaledwie 0,5 pkt Siegel zajmował miejsce trzecie. W serii finałowej Niemiec wylądował na 96,5 metrze i pokonał jednego z faworytów do zwycięstwa Słoweńca Domena Prevca.

Ostatecznie Siegel (95 i 96,5 metrów; 249 pkt) o 4 pkt wyprzedził Prevca (95 i 95,5 metrów;  245 pkt). Trzeci był Japończyk Ryoyu Kobayashi (96,5 i 94 metrów; 244,8 pkt).

Dla młodego Niemca, który w tym sezonie udanie zadebiutował w zawodach Pucharu Świata (16-ty w Garmisch-Partenkirchen, 17-ty w Sapporo), mistrzowski tytuł to największy sukces w dotychczasowej karierze.

osiągnięcia Davida Siegel'a

„Nie spodziewałem się aż tak dobrego wyniku. Konkurencja była dziś naprawdę spora. Domen Prevc regularnie startuje już w zawodach Pucharu Świata, gdzie osiąga świetne wyniki. Wiedziałem, że jestem w dobrej formie, ale nie sądziłem, że to wystarczy do zwycięstwa,” powiedział po konkursie oszołomiony triumfator.

Dla Domena Prevca, młodszego brata lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, srebrny medal mistrzostw świata juniorów to również spore osiągnięcie. „Jestem bardzo zadowolony ze srebra. Nie udało mi się dziś oddać najlepszych skoków, ale tytuł vice mistrza świata juniorów to wspaniałe osiągnięcie,” powiedział Prevc po konkursie.

Tuż za podium uplasował się reprezentant Czech Viktor Polasek (96,5 i 94,5 metra; 240,7 pkt). Piąty był Austriak Janni Reisenauer (90,5 i 92,5 metra; 230,6 pkt). Miejsce szóste zajął Niemiec Tim Fuchs (94 i 90,5 metra; 226,4 pkt). Na miejscu siódmym uplasował się drugi z Czechów, zaledwie 19-ty po pierwszej serii konkursowej, Tomas Vancura (88,5 i 92 metry; 226,1 pkt). Ósmy był, 17-ty na półmetku konkursu Szwajcar Tobias Birchler (91 i 90 metró; 222,9 pkt). Czołową dziesiątkę uzupełnili 21-szy po pierwszej serii konkursowej Austriak Maximillian Steiner (88 i 90 metrów; 222,8 pkt) oraz zdobywca dwóch złotych medali podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer Słoweniec Bor Pavlovcic (92,5 i 88,5 metra; 222,2 pkt).

Zaledwie 16-ty był Słoweniec Anze Lanisek (89 i 9 metrów; 218 pkt)

Najlepszym z Polaków był 12-ty Przemysław Kantyka (93 i 89 metrów; 220,5 pkt). 23-ci był Łukasz Podżorski (90 i 88,5 metra; 211 pkt),.Domink Kastelik zajął miejsc 28-me (87 i 85 metrów; 204,7 pkt). Krzyszot Leja nie awansował do serii finałowej.

Organizatorzy w Rasnovie rzutem na taśmę zdołali przygotować skocznię do dzisiejszego konkursu. Brak śniegu, wysokie temperatury i często obfite opady deszczu sprawy nie ułatwiały. Z tego właśnie powodu dokonano zmian w programie imprezy. Już dziś o godzinie 13:00 CET rozpocznie się konkurs o tytuł mistrzowski kobiet. Na jutro zaplanowano konkurs mixed-tam, w czwartek rozegrany zostanie konkurs drużynowy mężczyzn.