Hayboeck odnosi pierwsze zwycięstwo w sezonie

Utworzono: 19.02.2016 19:56 / sk

Michael Hayboeck zwyciężył w pierwszym z dwóch konkursów indywidualnych w fińskim Lahti. W konkursie, który pierwotnie odbyć miał się w Kuusamo końcem listopada, po skokach na odległość 128 i 129 metrów (265,4 pkt) Austriak wyprzedził reprezentanta Norwegii Daniela Andre Tande oraz Niemca Severina Freunda, odnosząc drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

Po konkursie Hayboeck powiedział, „Jestem z natury dość cierpliwy, myślę, że akurat dzisiaj bardzo mi to pomogło. Ostatnio kilkakrotnie byłem drugi, zawsze przegrywałem z Peterem, zawsze był ode mnie lepszy. Myślałem, że dziś będzie podobnie. Myślę, że Słoweńcy niepotrzebnie poprosili o obniżenie belki. Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa. Ostatnio nie szło mi aż tak dobrze. Taki sukces, na skoczni gzie w przyszłym roku rozegrane zostaną mistrzostwa świata, to najlepsze co mogło mi się przydarzyć.?

Drugie podium Tande

Po raz drugi tej zimy na pucharowym stopniu stanął reprezentant Norwegii Daniel Andre Tande (126,5 i 127 metrów; 263 pkt). Po konkursie Tande powiedział, „Kilkakrotnie stawałem na podium z drużyną, w konkursach indywidualnych nie miałem aż tyle szczęścia. Cieszę się, że moja forma jest coraz stabilniejsza. Nie spodziewamy się zwycięstwa w jutrzejszym konkursie. W skokach nigdy nie wiadomo, wszystko może się wydarzyć.”

Freund powraca na podium

Po raz pierwszy od siedmiu konkursów na pucharowym podium konkurs ukończył Severin Freund (125 i 128 metrów; 259,5 pkt). „Mój skok w serii finałowej był bardzo przyzwoity, chociaż popełniłem drobny błąd przy wyjściu z progu. W sumie jednak to był dla mnie bardzo udany konkurs. Od ostatniego podium minęło już trochę czasu. W niedzielę może być ciekawie biorąc pod uwagę przewidywane warunki pogodowe, ale w Finlandii przecież nigdy nic nie wiadomo. Zobaczymy w niedzielę,”

Tuż za podium uplasował się Norweg Kenneth Gangnes, tracąc do Freunda zaledwie 0,3 pkt (127,5 i 127 metrów).

Prevc oddaje zwycięstwo

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Peter Prevc, który ze sporą przewagą prowadził na półmetku konkursu, ukończył dzisiejszy konkurs na miejscu piątym (128 i 123 metry; 258,7 pkt). Miejsca szóste i ósme zajęli Norwegowie Johann Andre Forfang (255 pkt) i Anders Fannemel (245,8 pkt). Siódmy był najlepszy z Japończyków Noriaki Kasai (246,6 pkt). Miejsce dziewiąte zajął Czech Roman Koudelka (245,5 pkt). Czołową dziesiątkę uzupełnił Japończyk Daiki Ito (244,2 pkt).

Trzech Japończyków w piętnastce

Miejsce 11-te zajął Stefan Kraft, dwunasty był Richard Freitag. Na miejscu 13-tym konkurs ukończył trzeci z reprezentantów Japonii w top-15 Taku Takeuchi. Najlepszym z Polaków był 14-ty Stefan Hula. Miejsce 15-te zajął kolejny reprezentant Norwegii Joachim Hauer. Za nim uplasował się Szwajcar Simon Ammann. Robert Kranjec, który w Vikersund nie zakwalifikował się do konkursu, dziś był drugim ze Słoweńców (19-ty). Miejsca od 21-szego do 23-ciego zajęli reprezentanci Polski - Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Kamil Stoch. Miejsce 30-te zajął Francuz Vincent Descombes Sevoie.

Sobotni konkurs drużynowy w Lahti rozegrany zostanie o godzinie 16:30 CET.