Takanashi wygrywa również drugi konkurs w Sapporo

Utworzono: 17.01.2016 06:45 / sb

Sara Takanashi zwyciężyła w drugim konkursie Puchar Świata w japońskim Sapporo. Skokami na odległość 97 i 94 metry (257,8 pkt) 19-latka pokonała dziś dwie reprezentantki Austrii Danielę Iraschko-Stolz i Jaqueline Seifriedsberger.

Po konkursie Takanashi powiedziała, „Cieszę się, że udało mi się zwyciężyć również w drugim konkursie w Sapporo. Przed nami konkursy na nowej skoczni w Zao.” Druga dziś Iraschko-Stolz oddała skoki na odległość 99,5 i 92 metrów (241,4 pkt). Triumfatorka zeszłorocznego Pucharu Świata tak skomentowała swój dzisiejszy wynik, „Jestem zadowolona z moich skoków, są coraz lepsze, chociaż daleko im jeszcze do ideału. Super konkurs, super kibice. Dziękujemy Japońskiemu Związkowi Narciarskiemu za organizację zawodów.”

Seifriedsberger ponownie na podium

Jaqueline Seifriedsberger, która na pucharowym podium stanęła po raz pierwszy od trzech lat, poszybowała dziś na odległość 95 i 90 metrów (231,9 pkt). Po konkursie Austriaczka powiedziała, „Bardzo się cieszę z powrotu na podium po tak długim czasie. Atmosfera na skoczni była dziś wspaniała.”

Tuż za podium uplasowała się kolejna reprezentantka Austrii Chiara Hölzl (89 i 92 metry; 223,7 pkt). Piąta była Francuzka Julia Clair (po 89,5 metrów; 220,4 pkt) osiągając najlepszy wynik tej zimy. Najlepsza z Niemek Katharina Althaus uplasowała się dziś na miejscu szóstym (213,2 pkt). Mistrzyni świata carina Vogt po wczorajszym upadku w konkursie nie wystartowała.

Sara Takanashi

Powrót Englund

W serii finałowej Amerykanka Nita Englund awansowała z miejsca 20-tego na 7-me, po raz pierwszy tej zimy zajmując miejsce w czołowej dziesiątce. Jedynie 0,1 pkt za nią uplasowała się ósma Słowenka Spela Rogelj. Jej reprezentacyjna koleżanka, druga zawodniczka wczorajszego konkursu, Ema Klinec dziś zajęła miejsc dziewiąte (208,7 pkt). Czołową dziesiątkę uzupełniła Norweżka Maren Lundby (207,3 pkt).

11-ta była Japonka Yuki Ito, 12-ta Rosjanka Irina Avvakumova . Na dalszych kolejnych miejscach uplasowały się Słowenka Ursa Bogataj, Finka Julia Kykkänen oraz Austriaczka Eva Pinkelnig. Najlepszą z Włoszek była 19-ta Elena Runggaldier. Kanadyjka Taylor Henrich zajęła miejsce 20-te.

W serii finałowej wystartowały również Amerykanka Abby Hughes (27-ma) oraz Rumunka Daniela Haralambie (30-ta).

Takanashi na czele stawki

Sara Takanashi umocniła się na pozycji liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (480 pkt) i o 161 pkt wyprzedza obrończynię tytułu Austriaczkę Danielę Iraschko-Stolz. Na miejsce trzecie awansowała Chiara Hölzl (225 pkt).

Austria prowadzi w Pucharze Narodów. Druga jest Japonia. Miejsce trzecie zajmuje Słowenia, która wyprzedziła Niemcy.

Kolejne zawody w ramach Pucharu Świata kobiet rozegrane zostaną w piątek i sobotę w japońskim Zao.