Schlierenzauer wygrywa kwalifikacje w Hinzenbach

Utworzono: 26.09.2015 19:56 / sk

Gregor Schlierenzauer zwyciężył w kwalifikacjach do finałowego konkursu tegorocznego Grand Prix w austriackim Hinzenbach.

W pierwszym starcie tego lata, rekordzista Pucharu Świata wystartował z numerem 1, oddał skok na odległość 89,5 metrów pokonując rywali z łączną notą 125,3 pkt. Żaden z kolejnych 68 zawodników nie przekroczył już tej odległości.

Miejsce drugie zajął Słoweniec Peter Prevc (87 metrów; 121,2 pkt). Trzeci był Norweg Andreas Stjernen (86,5 metrów; 119,3 pkt).

Bułgar Vladimir Zografski ukończył dzisiejsze kwalifikacje na wysokim czwartym miejscu (86 metrów; 117,3 pkt). Piąty był Czech Roman Koudelka (85 metrów; 116,5 pkt). Miejsce szóste zajął inny z Austriaków Clemens Aigner (115,5 pkt).

Zaledwie 0,1 pkt za Aignerem, ex-aequo na miejscu siódmym, uplasowało się dwóch Niemców Stephan Leyhe i Marinus Kraus. Dziewiąty był Japończyk Kenshiro Ito (114,7 pkt), czołową dziesiątkę uzupełnił Jan Ziobro (114,2 pkt).

Tuż za czołową dziesiątką uplasował się Francuz Vincent Descombes Sevoie, 12-ty był mistrz świata Norweg Rune Velta, miejsce trzynaste zajął Słoweniec Rok Justin, 14-ty był Maciej Kot, a 15-ty Niemiec Andreas Wellinger.

Za rekordzistą świata Norwegiem Andersem Fannemelem uplasował się najlepszy z Finów Janne Ahonen (17-ty). Najlepszym ze Szwajcarów był 24-ty Kilian Peier. Mikhail Maksimochkin zajął miejsce 28-me i jako jedyny Rosjanin zakwalifikował się do jutrzejszego konkursu finałowego. 28-my ex-aequo z Rosjaninem był dziś Włoch Davide Bresadola.

Gangnes najdalej z czołowej dziesiątki

Najdalszy skok spośród zawodników, którzy do jutrzejszego konkursu kwalifikować się nie musieli oddał Norweg Kenneth Gangnes (86,5 metrów). Japończyk Kento Sakuyama, triumfator kwalifikacji generalnej tegorocznego cyklu, oddał skok na odległość 85,5 metrów.

Finałowy konkurs tegorocznego Grand Prix w Hinzenbach rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 14:00 CET.