Zapraszamy na Mistrzostwa Polski do Zakopanego

Utworzono: 22.03.2015 18:44 / ab

Nie opadły jeszcze emocje związane z finałowymi zawodami tegorocznego Pucharu Świata w Planicy, a my zapraszamy na Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, które już w najbliższy wtorek i środę rozegrane zostaną na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Mistrzowskiego tytułu wywalczonego 23 grudnia ubiegłego roku na skoczni w Wiśle-Malince bronić będzie Piotr Żyła (WSS Wisła w Wiśle). Srebrny medal zdobył wtedy Adam Ruda (Zagórskie TS Zakucie), na najniższym stopniu podium stanął Jan Ziobro (WKS Zakopane). W konkursie z powodu kontuzji nie wystartował Kamil Stoch.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów po raz ostatni rozegrane zostały 26 marca 2013 roku. Po złoto sięgnęli wtedy reprezentanci klubu AZS Zakopane - Jakub i Maciej Kot oraz Krzysztof i Grzegorz Miętus. Miejsce drugie zajęli zawodnicy klubu KS Wisła Ustronianka (obecnie WSS Wisła w Wiśle) - Artur Kukuła, Aleksander Zniszczoł, Rafał Śliż i Piotr Żyła, na trzecim miejscu uplasowali się skoczkowie z TS Wisła Zakopane - Andrzej Gąsienica, Tomasz Pochwała, Klemens Murańka i Dawid Kubacki.

Centralny Ośrodek Sportu pobiera opłatę za wstęp na obiekt w wysokości 5 zł od osoby.