PK - Podwójne zwycięstwo Norwegii w Seefeld

Utworzono: 08.03.2015 12:53 / sk

Podobnie jak w sobotę, tak i w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w austriackim Seefeld najlepsi okazali się skoczkowie z Norwegii i Polski.

Po podwójnym zwycięstwie Polski w sobotnim konkursie, w niedzielę podwójne zwycięstwo zapewnili Norwegii Daniel Andre Tande i Kenneth Gangnes. Trzeci wczoraj Tande dziś oddał skoki na odległość 104 i 103 metrów (254,1 pkt) i o 3 pkt pokonał rodaka Kennetha Gangnesa (po 104 metry).

news - Kubacki przed Zniszczołem w Seefeld

Zwycięzca sobotniego konkursu Dawid Kubacki dziś był trzeci (103,5 i 102 metrów; 248,5 pkt), miejsce czwarte zajął inny Polak Aleksander Zniszczoł.

Kenneth Gangnes, Daniel Andre Tande, Dawid Kubacki

Siedemnasty wczoraj Andreas Kofler dziś był najlepszym z Austriaków i ukończył konkurs na miejscu piątym. Miejsce szóste zajął dziś kolejny reprezentant Norwegii Vegard Swensen.

Niemcy Pius Paschke i Paul Winter zajęli miejsca siódme i ósme. Czołową dziesiątkę uzupełniło dwóch reprezentantów Słowenii Anze Semenic i Miran Zupancic.

Przed finałowymi konkursami tegorocznego Pucharu Kontynentalnego, które w najbliższy weekend rozegrane zostaną w Niżnym Tagile (RUS), w klasyfikacji generalnej prowadzi nadal Anze Semenic (701 pkt), wyprzedzając Norwega Kennetha Gangnesa (638 pkt) i Niemca Andreasa Wanka (602 pkt).