FIS Cup - Klimov i Wuerth wygrywają w Hinterzarten

Utworzono: 22.02.2015 14:43 / ab

W niemieckim Hinterzarten rozegrano w niedzielę finałowe zawody z cyklu FIS Cup. W konkursie kobiet zwyciężyła ponownie reprezentanta gospodarzy Svenja Wuerth, wśród mężczyzn triumfował Rosjanin Evgeniy Klimov. W klasyfikacji generalnej tegorocznego FIS Cup triumfowali Niemka Gianina Ernst i Polak Andrzej Stękała.

Drugi na półmetku konkursu Rosjanin Evgeniy Klimov pokonał po skokach na odległość 105 i 107,5 metrów (277 pkt)zwycięzcę wczorajszego konkursu Andrzeja Stękałę. Po skoku na odległość 106,5 metrów Polak prowadził po pierwszej serii konkursowej, jednak słabszy skok w serii finałowej (104 metry) pozwolił mu ostatecznie na zajęcie miejsca drugiego (273,5 pkt). Na najniższym stopniu podium stanął dziś reprezentant Austrii Daniel Huber (106 i 102,5 metrów; 268 pkt).

Andrzej Stękała, Evgeniy Klimov, Daniel Huber, Paul Brasme, Robert Dellasega, Daniel Althaus

Czwarty był dziś Francuz Paul Brasme (102,5 i 104 metry; 262,5 pkt), miejsce piąte zajęli ex-aequo Włoch Roberto Dellasega (101,5 i 103,5 metra) i reprezentant gospodarzy Daniel Althaus (103,5 i 102 metry).

Dana Vasilica Haralambie, Gianina Ernst, Svenja Wuerth

Przemysław Kantyka był siódmy (104 i 100 metrów; 258,5 pkt), miejsce 20-te zajął Adam Ruda (97 i 98 metrów; 235,5 pkt). Krzysztof Leja uplasował się na miejscu 23-cim (98 i 95,5 metrów; 232,5 pkt), miejsca 27-me i 28-me zajęli Dawid Jarząbek (97 i 93,5 metry; 227,5 pkt) oraz Łukasz Podżorski (98 i 92 metry; 224 pkt). Do serii finałowej nie awansował ponownie Paweł Gut.

W konkursie kobiet trzecie zwycięstwo z rzędu odnotowała reprezentantka gospodarzy Svenja Wuerth. Skokami na odległość 106,5 i 103,5 metrów (263,5 pkt) Niemka zwyciężyła w obydwu seriach konkursowych i o 17 pkt pokonała Szwajcarkę Sabrinę Windmueller (102 i 98 metrów; 246,5 pkt). Miejsce trzecie zajęła Rumunka Dana Vasilica Haralambie (98,5 i 96,5 metrów; 230 pkt).

Sabrina Windmueller, Svenja Wuerth, Dana Vasilica Haralambie

Miejsca czwarte, piąte i szóste zajęły reprezentantki Niemiec - Gianina Ernst (100,5 i 94 metry; 229 pkt), Pauline Haessler (94 i 90,5 metrów; 215 pkt) i Veronika Zobel (92,5 i 87,5 metrów; 201,5 pkt).

W klasyfikacji generalnej tegorocznego FIS Cup zwyciężył Andrzej Stękała (910 pkt) o 180 pkt wyprzedzając Słoweńca Zigę Mandl oraz rodaka Przemysława Kantykę (712 pkt). W czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej  znalazło się jeszcze czterech innych Polaków. Miejsce czwarte zajął Krzysztof Leja (548 pkt), piąty był Łukasz Podżorski (535 pkt). Miejsce siódme zajął Adam Ruda (423 pkt), dziewiąte Dawid Jarząbek (366 pkt).

W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Niemka Gianina Ernst (435 pkt), wyprzedzając Rumunkę Danę Vasilicę Haralambie (391 pkt) oraz rodaczkę Svenję Wuerth (250 pkt). Najlepszą z Polek była Magdalena Pałasz (13-ta, 126 pkt).