Roman Koudelka wygrywa kwalifikacje w Klingenthal

Utworzono: 03.10.2014 22:11 / sb

Po raz kolejny Czech Roman Koudelka udowodnił, że stać go na bardzo dalekie skoki i zwyciężył w kwalifikacjach do ostatniego konkursu letniego Grand Prix tego lata w Klingenthal.

Zwycięzca konkursu w Hinzenbach zwyciężył na Vogtland-Arena po skoku na odległość 138 metrów (149,3 pkt). Czech nie był jednak w pełni usatysfakcjonowany „Mój skok był OK, ale perfekcyjny nie był. Spóźniłem wyjście z progu, w przeciwnym razie pewnie skoczyłby jakieś pięć metrów dalej.” Po skoku na odległość 137 metrów (148,5 pkt) drugi był dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch, miejsce trzecie zajął mistrz świata w lotach narciarskich Niemiec Severin Freund (137,5 metrów), 1,3 pkt za Stochem. „Było nieźle, ale nadal mam problemy. 137 metrów to jednak całkiem niezły wynik,” powiedział po kwalifikacjach Freund.

Miejsce czwarte zajął Norweg Rune Velta (137 metrów; 145,2 pkt), piąty był Szwajcar Gregor Deschwanden (138 metrów; 145 pkt). Słoweniec Anze Lanisek (143,9 pkt) uplasował się na miejscu szóstym, wyprzedzając dwóch Niemców Michaela Neumayera (142,7 pkt) i Dannego Quecka (136,6 pkt). Dziewiąty był młody Norweg Joachim Hauer (136 pkt), czołową dziesiątkę uzupełnili Włoch Davide Bresadola i Francuz Vincent Descombes Sevoie (ex-aequo 10-te miejsce). Tuż za Czechem Janem Matur ą sklasyfikowany został Szwajcar Kilian Peier ex-aequo na miejscu 13-tym z Andersem Bardalem, Jakub Janda był 15-ty.

Do sobotniego konkursu zakwalifikowali się również Amerykanin Nick Fairall (23-ci) oraz Rosjanie Mikhail Maksimochkin (28-my) i Denis Kornilov (37-my)

Mistrz Świata Juniorów Jakub Wolny zaliczył groźnie wyglądający upadek i pomimo 38-ego miejsce najpewniej nie zobaczymy go w ostatnim konkursie Grand Prix tego lata. Rekordzista Gregor Schlierenzauer oddał najdalszy skok z grupy zawodników, którzy nie musieli kwalifikowac się do jutrzejszego konkursu (138,5 metrów).

Finałowe zawody tegorocznego Grand Prix w Klingenthal rozegrane zostaną w sobotę o godzinie 14:15 CET.