Takanashi ponownie najlepsza

Utworzono: 11.01.2014 06:30 / hn

Po pierwszej przegranej w sezonie podczas jednego z konkursów w Czajkowskim, Sara Takanashi ponownie stanęła na najwyższym stopiniu podium. Japonka zwyciężyła dziś w jednym z czterech konkursów rozgrywanych w Japonii. W Sapporo, liderka klasyfikacji generalnej pokonała rywalki skokami na odległość 99 i 94,5 metrów (254,5 pkt). Druga była Niemka Carina Vogt, trzecia Rosjanka Irina Avvakumova.

Pomiędzy drugą dziś Cariną Vogt, która dwukrotnie uzyskała odległość 94,5 metrów (240,7 pkt), a trzecią Avvakumową  było aż 16,6 pkt różnicy. Po pierwszym w karierze zwycięstwie odniesionym tydzień temu podczas jednego z konkursów w Czajkowskim, Rosjanka, która zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu świata, piąty raz z rzędu stanęła na podium pucharowych zawodów (90,5 i 89,5 metrów). Vogt po raz trzeci z rzędu stanęła na drugim stopniu podium, obecnie zajmuje również drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu świata.

Miejsce czwarte zajęła Yuki Ito, jedyna oprócz Takanashi Japonka, która znalazła się w serii finałowej (84 i 95 metrów; 219,6 pkt). Ito awansowała z odległego miejsca 17-tego na czwarte po świetnym skoku w serii finałowej. Słowenka Maja Vtic był piąta (216,1 pkt), wyprzedzając Francuzkę Coline Mattel (215,4 pkt). Zaledwie 0,5 pkt za Mattel uplasowała się Finka Julia Kykkaenen osiągając najlepszy wynik w karierze. Na kolejnych miejscach znalazły się Katharina Althaus, i najlepsza z Austriaczek Daniela Iraschko-Stolz (9-ta), czołową dziesiątkę zamknęła Amerykanka Jessica Jerome.

wypowiedzi czołowych zawodniczek

Kanadyjka Atsuko Tanaka, która nie startowała w ostatnich konkursach w Rosji, osiągnęła najlepszy wynik tej zimy zajmując miejsce 11-te; siódma po pierwszej serii Heinrich Taylor ukończyła dzisiejszy konkurs na miejscu 15-tym. Francuzka Julia Clair była 12-ta, Niemka Ramona Straub 13-ta (piąty raz z rzędu w top-20). Ulrike Graessler awansowała z miejsca 26-tego na 19-te, to do tej pory jej najlepszy wynik w sezonie.

Line Jahr była dziś najlepszą z Norweżek (16-ta); Włoszka Elena Runggaldier zajęła miejsce 17-te. Szwajcarka Bigna Windmueller była 25-ta, podczas gdy jej starsza siostra ponownie nie zdołała zakwalifikować się do serii finałowej (45-ta). Rumunka Dana Vasilica Haralambie (29-ta) po raz kolejny zapunktowała w zawodach pucharu świata, trzeci raz tej zimy.

Kolejny konkurs w Sapporo  rozegrany zostanie w niedzielę o 3:00 CET.