COC-M: Loitzl pierwszym zwycięzcą w Czajkowskim

Utworzono: 15.09.2012 08:55 / sk

Na nowym obiekcie w Czajkowskim (RUS) odbyła się w ten weekend międzynarodowa premiera – dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego. W pierwszym, sobotnim konkursie w nowym centrum skoków narciarskich w Permie triumfowali Austriacy.

Wolfgang Loitzl, który już podczas treningu dobrze skakał, wygrał z dużym marginesem z odległościami 124 m i 122,5 m oraz łączną notą 222,7 punktu.

"To mój pierwszy raz w Rosji i bardzo mi się podoba. Szczególnie nowe skocznie i gościnność ludzi", powiedział były zwycięzca Turnieju 4 Skoczni o swoich wrażeniach.

Stefan Hayboeck, Alexey Romashov

Wyniki Wolfganga Loitzla »

Rosjanin Alexey Roashov, który na półmetku był szósty z 117,5 m, awansował w finale na drugie miejsce dzięki najdłuższemu skoku dnia na 125,5 m w finale. Skoczek po raz pierwszy w swojej karierze stanął na podium COC na ojczystej skoczni. "Jestem bardzo szczęśliwy, że mamy teraz nowoczesne skocznie i możemy tu trenować. To bardzo pomocne".

Za Rosjaninem uplasowali się Austriacy Stefan Hayboeck, David Zauner i Lukas Mueller, którzy także awansowali w finale dzięki dobrym drugim skokom. Hayboeck awansował z ósmego miejsca na trzecie, Zauner z siódmego na czwarte, a Mueller wspiął się w drugiej serii z dziesiątego na piąte miejsce. Czterech Austriaków znalazło się w czołowej piątce - to świetny wynik dla drużyny!

Młodym Niemcom nie powiodło się w finale. Karl Geiger i Marinus Kraus mieli po pierwszej serii szansę na podium, ale nie wybronili bardzo dobrych pozycji. Skoczkowie zajęli szóste i 14. miejsce.

Zdjęcia z Czajkowskiego »

Lider klasyfikacji generalnej COC, Jan Matura, był najlepszych Czechem – skoczek zajął siódmą lokatę. Przed najlepszym z Polaków, Krzysztofem Biegunem (10.) w czołowej dziesiątce uplasowało się jeszcze dwóch Rosjanów, Anton Kalinitschenko (8.) i Dimitry Ipatov (9.).

Po pierwszych dniach w Rosji Horst Tielmann, koordynator COC FIS-u, jest zadowolony z nowej lokalizacji. "To świetne miejsce z bardzo dobrym hotelem i ładnymi górami. Myślę, że w Czajkowskim odbędzie się więcej wydarzeń FIS-u, ponieważ wszystko jest tak dobrze zorganizowane".