Daniela Iraschko pewnie zwycięża w Hinterzarten

Utworzono: 17.08.2012 23:20 / sk

Po udanej inauguracji Letniego Grand Prix Kobiet w Courchevel (FRA), spotkały się najlepsze zawodniczki świata w Hinterzarten, aby rywalizować w drugim, indywidualnym konkursie. Po niespodziewanym zwycięstwie Alexandry Pretorius w Courchevel, tym razem na najwyższym stopniu podium stanęła Daniela Iraschko.

Po wspaniałych skokach na 99 m i 103 m (259,4 pkt) zwyciężyła Iraschko przed Sarą Takanashi (239,9 pkt) i Niemką Cariną Vogt (237,9 pkt).

Na oczach kibiców, którzy zgromadzili się pod skocznią w Schwarzwaldzie już w pierwszej serii zapewniła sobie Iraschko znaczącą przewagę 6,8 punktów nad Cariną Vogt i Katją Pozun ze Słowenii. Pozun jednak w drugiej serii nie zdołała dotrzymać kroku najlepszym i ostatecznie zajęła szóste miejsce. W finale Iraschko umocniła się na prowadzeniu po najdłuższym skoku zawodów - 103 m. "Moje skoki będą coraz lepsze. Musiałam ponownie sprawić, aby rekord skoczni, który odebrała mi Sara Takanashi, powrócił do mnie. Oczywiście skoki narciarskie to sport zimowy, ale zawody w czasie tak ładnej pogody zawsze sprawiają radość."

Sara Takanashi

Sara Takanashi zajęła miejsce na podium dzięki dobremu skokowi w drugiej serii na odległość 99,5 m, również dobry rezultat jej koleżanki z drużyny Kaori Iwabuchi jest wart odnotowania. Dla 20-latki jest to najlepszy wynik od zawodów w Rovaniemi w 2011 roku. Druga w zawodach Takanashi cieszy się już na kolejne konkursy. "Czuję się dobrze i jestem zadowolona z mojego drugiego miejsca. Lubię skocznię w Hinterzarten a konkurs sprawił mi ogromną radość. Jutro będziemy się starać dać z siebie wszystko podczas konkursu mieszanego, tak aby ponownie osiągnąć dobry wynik."

Carina Vogt także już myśli o konkursie mieszanym w sobotę i spekuluje na temat składu. "Nasza drużyna skacze w tym momencie na bardzo równym i wysokim poziomie i każda ma szansę wskoczyć na podium. Po moich ostatnich zawodach mogę myśleć, że dostanę miejsce w drużynie."

W klasyfikacji końcowej Daniela Iraschko przesunęła się na prowadzenie przed Alexandrą Pretorius z Kanady, która zajęła dziewiate miejsce. Sara Takanashi znajduje się na trzecim miejscu..

W sobotę odbędzie się mieszany konkurs drużynowy, na który czekają już najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy.