COC-M: Jan Matura pierwszym zwycięzcą w Soczi

Utworzono: 14.07.2012 10:28 / sk

Dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego, które odbywają się w ten weekend, stanowią pierwsze międzynarodowe wydarzenia rozgrywane na nowej, dużej skoczni w Centrum Skoków Narciarskich RusSki w Soczi.

Pierwszym zwycięzcą na skoczni olimpijskiej HS 140 został Jan Matura z Czech. Z odległością 137 m i 133 m oraz łączną notą 230,1 punktu 32-latek świętował swoje pierwsze zwycięstwo od lutego 2010 r.

Wyniki Jana Matury »

Na drugim stopniu podium stanął Anders Jacobsen (NOR), który ponownie pokazał, że utrzymuje dobrą formę, oddając najdłuższy skok dnia na 138,5 m w pierwszej serii oraz lądując na 130 m w finale (227,1 punktu).

Jan Matura, Anders Jacobsen, Tomaz Naglic

Trzecie miejsce padło łupem Słoweńca Tomaza Naglica z odległościami 132 m i 136 m (222,4 punktu).

Młody Japończyk Junshiro Kobayashi pokazał najlepszy występ w finale. Skoczek lądował na 136,5 m i zajął czwarte miejsce, tuż za Naglicem.

Gregor Deschwanden ze Szwajcarii był piąty i powtórzył swój najlepszy w COC wynik, który skoczek osiągnął podczas zawodów w Wiśle w marcu 2011 r.

Zdjęcia z treningu w Soczi »

Najlepszy Niemiec zawodów, Daniel Wening, był szósty, a za nim Robert Hrgota ze Słowenii (7.) oraz najlepszy wśród Polaków, Dawid Kubacki (8.).

Za Słoweńcem Primozem Piklem (9.) na miejscu dziesiątym uplasował się Szwajcar Simon Ammann. Czterokrotny Mistrz Olimpijski korzysta z okazji, aby skakać na skoczniach olimpijskich na Igrzyska w 2014 r. wcześniej niż inni.

Denis Kornilov (RUS) i Martin Schmitt (GER) nie weszli do czołowej dziesiątki, ale obaj skoczkowie znacznie awansowali w drugiej serii. Kornilov z 18. miejsca na jedenaste, Schmitt z 25. na 12.

Anders Jacobsen utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej z 304 punktami. Jan Matura jest drugi (265 punktów), a za nim Lukas Mueller z Austrii (191 punktów).