Anders Jacobsen w dobrej formie

Utworzono: 20.06.2012 16:29 / sk

Anders Jacobsen jest o krok bliżej zakwalifikowania się do zawodów w tegorocznej Letniej Grand Prix.

W poniedziałek i wtorek Norweg wygrał dwa pierwsze konkursy tradycyjnego "Sommer Hoppuka", letniego tygodnia skoków, w Drammen i na Midstubakken w Oslo.

Anders Jacobsen w galerii sław »

Na Gjerpenkollen Jacobsen był niekwestionowanym zwycięzcą, wyprzedzając Vegarda Swensena i Andreasa Stjernena, w Oslo we wtorek skoczek stanął na szczycie podium obok zwycięzcy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Andersa Bardala, i srebrnego medalisty ostatnich Mistrzostw Świata w lotach narciarskich, Runego Velty, który ukończył zawody na trzecim miejscu ex aequo z Espenem Engerem Halvorsenem.

Również w trzecim i ostatnim wydarzeniu, ponownie rozegranym na Midtstubakken, były zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni również pokazał dobry występ i zajął drugie miejsce za Tomem Hilde. Trzecie miejsce padło łupem Andersa Bardala, za którym uplasował się zaledwie 16-letni Mats Berggaard.

Jacobsen przed Hilde i Bardalem

Z tak dobrymi wynikami Anders Jacobsen wygrał również w klasyfikacji generalnej z 749,3 punktu, wyprzedzając Toma Hilde (729,3 punktu) i Andersa Bardala (722,7 punktu).

Czołowa dziesiątka zawodów w Drammen, Gjerpenkollen K 74; 18 czerwiec 2012 r.