Sinkovec wygrywa w FIS Cup

Utworzono: 09.06.2012 17:18 / sk

Nowy sezon skoków narciarskich rozpoczął się od FIS Cup, który został rozegrany w sobotę w Rumunii. W konkursie na skoczni HS 71 w Râşnovie pojawili się sławni zawodnicy.

Na skoczni, wyjątkowo niewielkiej jak dla uczestników Pucharu Świata, zwyciężył Słoweniec Jure Sinkovec z odległościami 69,5 m i 72,5 m oraz łączną notą 259,1 punktu. Czech Lukas Hlava zajął drugie miejsce z 67 m i 69 m (250,2 punktu), a za nim uplasował się Mistrz Świata w lotach narciarskich, Robert Kranjec ze Słowenii, który poleciał na 63,5 m i 66,5 m (236,3 punktu).

Austriakowi Thomasowi Morgensternowi brakowało zaledwie 1,1 punktu do podium i skoczek zajął ostatecznie czwarte miejsce. Za Vojtechem Stursą (CZE), Markusem Schiffnerem (AUT) i Stefanem Hayboeckiem (AUT) na ósmym miejscu uplasował się Czech Roman Koudelka.