Koch wygrywa ostatnie zawody - Bardal w klasyfikacji generalnej

Utworzono: 18.03.2012 12:44 / os

Niestety podczas ostatnich zawodów sezonu warunki pogodowe nie sprzyjały. Jednak szczególnie Martin Koch nie ma powodów do narzekań. Austriacki specjalista od lotów narciarskich wygrał finał sezonu w Planicy po tylko jednej serii.

Zobacz najlepsze skoki w Planicy »

Anders Bardal

Zwycięstwo było zasłużone: mimo złych warunków w Słowenii Koch poleciał na 222,5 m. Z 242,5 punktu zawodnik znacznie wyprzedził Szwajcara Simona Ammanna (225,6 punktu), dla którego sezon również zakończył się pozytywnym akcentem.

Na trzecim stopniu podium stanął Robert Kranjec ze Słowenii (223,8 punktu), który tej zimy zdobył nie tylko tytuł Mistrza Świata w lotach narciarskich, ale również wygrał w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach narciarskich. Z 365 punktami zawodnik jest na czele klasyfikacji przed Kochem (303 punkty). Tak więc pod koniec długiego sezonu na czele stanęli dwaj najlepsi zawodnicy lotów narciarskich.

Robert Kranjec

Bardal uzyskał ważny punkt

Martin Koch, Robert Kranjec, Simon Ammann

Walka o wygraną w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata dobiegła końca już przed tym wydarzeniem. Anders Bardal musiał pokonać tylko jednego z trzydziestu jeden skoczków. Zawodnik oddał zły skok, lądując już po 177 m, ale ostatecznie skoczek zajął 23. miejsce.

Nie były to dla niego dobre zawody, ale to bez znaczenia. Schlierenzauer również nie wygrał i nie uzyskał 100 punktów, które potrzebował, aby wciąż mieć szanse. Bardal skakał w tym sezonie niezwykle równo, tak więc zwycięstwo w klasyfikacji generalnej należało się 29-latkowi. Po raz trzeci po Vegardzie Oppasie w 1987 roku i Espenie Bredesenie w 1994 roku Norweg wygrał w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Freitag i Freund znów w czołówce

Schlierenzauer był czwarty, wyprzedzając dwóch Niemców: Richarda Freitaga i Severina Freunda. Andreas Kofler (7.) znów pokazał, że zna się na lotach narciarskich. Prócz Kranjca również Jurij Tepes osiągnął świetny wynik, zajmując ósme miejsce. Dziewiąty Bjoern Einar Romoeren udowodnił, że Planica to jego skocznia.

Zaskoczył występ Wolfganga Loitzla, który odzyskał formę pod koniec sezonu i był dziś 14. Ponieważ Thomas Morgenstern zajął 12. lokatę, Austriacy mieli pięciu zawodników w czołowej dziesiątce.

Ito nie wygrał tytułu w lotach narciarskich

Żaden Polak nie znalazł się w czołowej dziesiątce - Kamil Stoch był jedenasty. Japończyk Daiki Ito, który miał szanse na wygranie Pucharu Świata w lotach narciarskich, był jedynie 16.

Dobiegł końca długi sezon - wielu zawodników wyczekiwało ostatnich zawodów. Następny konkurs odbędzie się 20 lipca, kiedy pierwsze zawody Letniej Grand Prix zostaną w Szczyrku.