Matic Kramarsic wygrywa FIS Cup w Szczyrku

Utworzono: 29.01.2012 17:41 / sk

Słoweniec Matic Kramarsic wygrał w ten weekend oba konkursy w Szczyrku (POL).

Milos Kadlec, Matic Kramarsic, Rok Zima

21-latek z Lublany wygrał sobotnie zawody z odległościami 104,5 m i 100,5 m oraz łączną notą 259,5 punktu, wyprzedzając kolegę z drużyny, Roka Zimę (102,5 m i 100 m; 251,5 punktu). Alexey Korolev z Kazachstanu był trzeci z 251,0 punktów (100 m i 100,5 m).

Rok Zima, Matic Kramarsic, Alexey Korolev

"Pogoda w Szczyrku była piękna. Mam nadzieję, że podobnie będzie jutro. Wszyscy mieli dziś równe szanse i bardzo dobrze się bawiłem. Jestem w coraz lepszej formie i zyskuje pewność siebie", powiedział Rkamarsic po pierwszym konkursie.

Wyniki Matica Kramarsica »

Kramarsic wywalczył drugie zwycięstwo w niedziele. Zawodnik lądował na 103 m i 105,5 m (271,0 punktów). Uzyskując tylko jeden punkt mniej od zwycięzcy, Czech Milos Kadles wskoczył na drugie miejsce dzięki odległościom 105 m i 104,5 m. Rok Zima znów stanął na podium, zajmując miejsce trzecie z 263,0 punktami na koncie (103,5 m i 104 m).

FIS Cup to tak zwana "trzecia liga" skoków narciarskich, zaraz po Pucharze Świata i Pucharze Kontynentalnym. Na tę zimę zaplanowano w sumie 14 konkursów w siedmiu różnych lokacjach.

Następne zawody w tym sezonie odbędą się w Kranju (SLO/4-5 luty), Libercu (CZE/18-19 luty), Brattleboro (USA/18-19 luty) oraz Baiersbronnie (GER/25-26 luty).