Anssi Koivuranta Mistrzem Finlandii

Utworzono: 26.09.2011 10:41 / sk

Anssi Koivuranta wygrał letnie Mistrzostwa Finlandii na skoczni normalnej. W Jyvaeskyllae zawodnik triumfował z odległościami 98 m i 105,5 m oraz łączną notą 234,3 punktu.

"Byłem zaskoczony wynikiem i nie spodziewałem się skoczyć tak dobrze", powiedział Koivuranta na łamach serwisu yle.fi. To pierwszy tytuł w skokach narciarskich byłego zwycięzcy Pucharu Świata w kombinacji norweskiej.

Oto Anssi Koivuranta »

Na drugim stopniu podium stanął Kimmo Yliriesto, który lądował na 97 m i 99 m, uzyskując w sumie 218,5 punktu. Trzeci był Sebastian Klinga z identycznymi odległościami i notą niższą jedynie o 0,5 punktu.

W kategorii juniorów tytuł mistrzowski wywalczył Antti Maeaettae (101,5 m / 104 m; 238,9 punktu). Za nim uplasowali się Matti Herola (101 m / 104,5 m; 236,4 punktu) oraz Juho Ojala (97 m/ 104 m; 230,8 punktu).

Zwycięstwo drużyny z Lahti

W zawodach drużynowych najwięcej punktów (740,6) uzyskała Lahden Hiihtoseura z Veli-Mattim Lindstroemem, Ollim Muotką, Ossi-Pekką Valtą i Miką Kulmalą na czelę. Druga była Kuusamon Eraveikot (637,9 punktu), w skład której wchodzili Anssi Koivuranta, Lauri Asikainen, Miika Ylipulli oraz Antti Maeaettae. Trzecią lokatę zajęła Puijon Hiihtoseura z Kuopio (Matti Hautamaeki, Sami Heiskanen, Juha-Matti Ruuskanen, Matti Herola) z łączną notą 600,6 punktu.

Czołowa dziesiątka, Mistrzostwa Finlandii, Jyvaeskyllae HS 108; 25 września 2011 r.