PK - Dwa zwycięstwa Słoweńców w Iron Mountain

Utworzono: 05.02.2022 18:27 / sk

W amerykańskim Iron Mountain rozgrywane są obecnie zawody Pucharu Kontynentalnego. W sobotę rozegrano dwa, z trzech zaplanowanych na weekend, konkursów. W obydwu z nich zwycięstwo odnieśli reprezentanci Słowenii.

W pierwszym z konkursów zwyciężył Ziga Jelar, który po skoku na odległość 125 metrów w pierwszej serii konkursowej  zajmował miejsce szóste. W finale Słoweniec oddał najlepszy skok dnia (132 mery) i ostatecznie z łączną notą 259,4 pkt wyprzedził rywali.

Anders Haare, Ziga Jelar, Joacim Oedegaard Bjoereng

Drugi był reprezentant Norwegii Anders Haare, który w finale poszybował na odległość 134 metrów i awansował z miejsca 11-tego zajmowanego na półmetku konkursu.

Na miejscu trzecim uplasował się drugi z Norwegów Joacim Oedegaard Bjoereng (124,5 i 132 metry; 253,8 pkt).

Kolejnym z Norwegów w czołówce był czwarty Sondre Ringen.

Najlepszym z Niemców był piąty Philipp Raimund. Miejsce szóste zajął Austriak  Markus Schiffner.

W drugim z konkursów, przeprowadzonym w znacznie trudniejszych warunkach atmosferycznych, najlepszy okazał się Domen Prevc. 22-latek, który po skoku na odległość 121 metrów w pierwszej serii konkursowej zajmował na półmetku konkursu miejsce 11-te, oddał w finale skok na odległość 132 metrów i z łączną notą 244,3 pkt odniósł trzecie zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Najdalszy skok w konkursie oddał w pierwszej serii konkursowej Philipp Raimund (133 metry). Niestety po słabszym skoku w finale (122 metry) Niemiec nie był w stanie utrzymać prowadzenia i ostatecznie uplasował się na miejscu drugim (243,9 pkt).

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się ponownie Ziga Jelar, plasując się tym razem na miejscu trzecim (119 i 131,5 metra; 240,3 pkt).

Czwarty był Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng. Austriacy Michael Hayboeck i Markus Schiffner uplasowali się na miejscach piątym i szóstym.

Austriak Ulrich Wohlgenannt, który do iron Mountain nie przyjechał, utrzymał się na pozycji lidera cyklu (690 pkt). Miejsce drugie zajmuje Thomas Lackner (524 pkt), trzeci jest Philipp Raimund (487 pkt).

Niedzielny konkurs w Iron Mountain rozegrany zostanie o godzinie 20.00 CET.