Nika Kriznar wygrywa kwalifikacje w Klingenthal

Utworzono: 01.10.2021 17:15 / sk

Słowenka Nika Kriznar zwyciężyła w kwalifikacjach do jutrzejszego, finałowego konkursu letniego Grand Prix w niemieckim Klingenthal. Triumfatorka zeszłorocznego Pucharu Świata pokonała Austriaczkę Maritę Kramer oraz reprezentacyjną koleżankę Ursę Bogataj, która już w czajkowskim zapewniła sobie triumf w klasyfikacji końcowej tegorocznego Grand Prix.

W kwalifikacjach, w których wystartowało 61 zawodniczek z 15-tu krajów, Kriznar oddała najdalszy skok (128,5 metra; 121,4 pkt) i o 2,9 pkt wyprzedziła Kramer, która osiągnęła 124 metry.

Czwarta była Sara Takanashi, miejsce piąte zajęła druga z Japonek Yuka Seto.

Na miejscu szóstym uplasowały się ex-aequo Norweżka Silje Opseth i trzeci ze Słowenek Jerneja Brecl.

Miejsce ósme wywalczyła najlepsza z Niemek Katharina Althaus.

Czołową dziesiątkę uzupełniły Rosjanka Irina Avvakumova oraz kolejna Słowenka Spela Rogelj (SLO).

W sobotnim konkursie zobaczymy obydwie reprezentantki Polski. 18-ta była dzisiaj Kinga Rajda, miejsce 24-te wywalczyła Nicole Konderla.

Konkurs w Klingenthal rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 11.00 CET.