PK - Andreas Granerud Buskum wygrywa w Oslo

Utworzono: 18.09.2021 17:30 / sk

Andreas Granerud Buskum zwyciężył w pierwszym z dwóch zaplanowanych na weekend konkursów Pucharu Kontynentalnego rozegranym w norweskim Oslo.

25-letni reprezentant gospodarzy, który po skoku na odległość 104,5 metra w pierwszej serii konkursowej zajmował miejsce drugie, w finale uzyskał 104 metry i z łączną notą 237,9 pkt odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Manuel Fettner, Andreas Granerud Buskum, Timon-Pascal Kahofer

Austriak Manuel Fettner, który po skoku na odległość 103 metrów prowadził na półmetku konkursu, ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu drugim (102,5 metra w finale) tracąc do zwycięzcy zaledwie 0,3 pkt.

Na najniższym stopniu podium uplasował się drugi z Austriaków Timon-Pascal Kahofer (98 i 103,5 metra; 234,9 pkt).

Na miejscach czwartym i piątym uplasowało się dwóch kolejnych reprezentantów Norwegii Fredrik Villumstad i Bendik Jakobsen Heggli. Świetny wynik Austriaków uzupełnili Daniel Tschofenig, David Haagen i Mika Schwann zajmując miejsca szóste, siódme i ósme.

Czołową dziesiątkę uzupełnił powracający do międzynarodowej rywalizacji  Daniel Andre Tande. „Bardzo cieszę się z powrotu do rywalizacji. Nie ukrywam, że miałem nadzieję na trochę lepsze skoki, ale to dopiero początek, mam więc nadzieję, że jutro będzie jeszcze lepiej. Jakoś specjalnie się nie denerwowałem, po prostu starałem się cieszyć z powrotu na skocznię,” powiedział po konkursie Norweg.

Jedynym skoczkiem spoza Austrii czy Norwegii w dziesiątce był reprezentant Słowenii Rok Masle, który uplasował się na miejscu dziesiątym.

Mika Schwann utrzymał się na pozycji lidera cyklu (477 pkt). Drugi jest Manuel Fettner (410 pkt). Miejsce trzecie zajmuje jedenasty dzisiaj Fin Eetu Nousiainen (280 pkt).

Drugi z konkursów w Oslo rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 12:45 CET.