PK - Jakub Wolny wygrywa w Engelbergu

Utworzono: 27.12.2020 16:08 / sk

Zaledwie tydzień po zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu rozegrano drugie tej zimy zawody Pucharu Kontynentalnego.  W pierwszym z konkursów przeprowadzonych w niedzielę zwyciężył reprezentant Polski Jakub Wolny.

25-letni Polak, który po skoku na odległość 127 metrów w pierwszej serii konkursowej na półmetku konkursu zajmował miejsce szóste, oddał w finale skok na odległość 133,5 metra i z łączną notą 271,4 pkt odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodach cyklu od lata 2014 roku. „Bardzo cieszę się ze zwycięstwa na tutejszej skoczni. Mam nadzieję, że jutro pójdzie mi równie dobrze,” powiedział po konkursie Polak.

Jakub Wolny

Na miejscu drugim uplasował się Słoweniec Tilen Bartol (135 i 132 metry; 270,5 pkt).

Trzeci był Austriak Gregor Schlierenzauer (124,5 i 130 metry; 265,4 pkt). Dla 30-letniego rekordzisty Pucharu Świata, który od dłuższego czasu zmaga się ze spadkiem formy i nie został powołany do kadry na rozpoczynający się jutro w Obrstdorfie 69-ty Turniej Czterech Skoczni, było to zaledwie drugie podium zawodów Pucharu Kontynentalnego w karierze. Jedyne zwycięstwo w zawodach cyklu Austriak odniósł  w lipcu 2006 roku.

Tuż za Schlierenzauerem uplasowali się jego reprezentacyjni koledzy Clemens Leitner, Maximilian Steiner i Manuel Fettner.

Siódmy był weteran światowych skoków Słoweniec Jernej Damjan, który w serii finałowej oddał najdalszy skok dnia (138,5 metra) i awansował z miejsca 15-tego zajmowanego na półmetku konkursu.

Na miejscu ósmym uplasował się drugi z Polaków Paweł Wąsek. Dziewiąty był Słoweniec Lovro Kos. Czołową dziesiątkę uzupełnił jego reprezentacyjny kolega 16-letni Rok Masle, dla którego był to pierwszy pucharowy start w karierze.

Po raz pierwszy tej zimy na międzynarodowej arenie pojawił się reprezentant Japonii, legenda światowych skoków Noriaki Kasai. Niestety Japończyk nie awansował do serii finałowej (32-gi).

W klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego prowadzi Austriak Jan Hoerl (260 pkt). Drugi jest jego reprezentacyjny kolega Stefan Rainer (258 pkt). Miejsce trzecie zajmuje Jakub Wolny (223 pkt).

Drugi z konkursów w Engelbergu rozegrany zostanie w poniedziałek o godzinie 11.00 CET.