P - Martin Hamann wygrywa konkurs w Wiśle

Utworzono: 18.09.2020 16:03 / sk

Zaledwie cztery tygodnie po jedynych tego lata konkursach Grand Prix, skoczkowie powrócili do Wisły, gdzie rozgrywane są jedyne konkursy w ramach Pucharu Kontynentalnego. W pierwszym z dwóch zaplanowanych konkursów zwyciężył dzisiaj reprezentant Niemiec Martin Hamann.

Po skoku na odległość 133 metry (najdalszy skok serii) , Niemiec prowadził już na półmetku konkursu. W finale 23-latek uzyskał 132,5 metra i ostatecznie z łączną notą 254,9 pkt odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego od stycznia 2019 roku.

Na miejscu drugim uplasował się Norweg Sander Vossan Eriksen, osiągając najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. Po pierwszej serii konkursowej 19-latek zajmował miejsce ósme. W finale Norweg oddał najdalszy skok dnia (135 metrów) i z notą 251,1 pkt po raz pierwszy w karierze stanął na pucharowym podium.

Trzeci był najlepszy ze Słoweńców Anze Lanisek (130,5 i 129 metrów; 250 pkt).

Najlepiej z reprezentantów gospodarzy zaprezentował się Aleksander Zniszczoł. Trzeci na półmetku Wiślanin ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu czwartym.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Szwajcar Dominik Peter, który ukończył konkurs na miejscu piątym. Miejsca szóste i siódme zajęli dwaj Austriacy Markus Schiffner i Timon-Pascal Kahofer.

Na miejscu ósmy uplasowali się ex-aequo Czech Cestmir Kozisek oraz drugi ze Słoweńców Cene Prevc. Czołową dziesiątkę uzupełnił drugi z Polaków Paweł Wąsek.

Drugi z konkursów w Wiśle rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 11:00 CET. Transmisja na żywo przeprowadzona zostanie na antenie TVP Sport.