39. vítězství! Schlierenzauer dohnal Malysze

Erstellt am: 22.01.2012 22:34 / mt

Končně se nad námi počasí slitovalo a umožnilo tak skočit první závod za stabilních podmínek. Nejlepší skokané světa tak ukázali v Zakopanem neuvěřitelný závod.

Gregor Schlierenzauer potvrdil své vítězství před více než 20 000 nadšenými diváky. Rakušan tak oslavil 39. vítězství Světového poháru v zemi Adama Malysze, který také zvítězil 39 krát. Se 300.3 body se Schlierenzauer vyhoupl ze třetího místa na první.

Schlierenzauer v Síni slávy

Gregor Schlierenzauer

Vítěz Turné 4 můstků je 3,5 bodu před Němcem Richardem Freitagem (296.8 body), který byl druhý i den předtím. "Trochu pozdě jsem se odrazil, takže jsem nevěděl, jaký bude dopad. Ale samozřejmě jsem s  výsledkem spokojený, dvakrát za sebou druhý - to je skvělé", uvedl Freitag po skvělém závodě. Jedná se o jeho čtvrté místo na stupních vítězů.

Bardal opět na stupních vítězů

Třetí místo patří Andersi Bardalovi (293.1 body), který po prvním kole vedl, ale bohužel svou pozici neudržel. Norové mohli získat o pár bodů více než celkový vítěz Světového poháru, protože Andreas Kofler skončil až čtvrtý. Bylo to po osmé, co Nor obsadil stupně vítězů. Bardal je opravdu ve výtečné formě.

Výsledky Anderse Bardala »

Severin Freund byl pátý a potěšil tak svého trenéra Werner Schuster, Peter Prevc si doskočil pro šesté místo a získal tak další skvělé umístění po pátečním závodu, kde byl čtvrtý. Slovinec má našlápnuto na skvělé výsledky.

Stoch sedmý - i přesto obrovký mejdan na stadionu

Kamil Stoch, páteční vítěz, neměl povedený první skok, ale ve finále dokázal neuvěřitelnou sílu a skončil sedmý. Atmosféra ve Wielka-Krokiew byla úžasná, postarali se o to fanoušci již neaktivního skokana Adama Malysze. Zakopane prošlo testem i přes ukončení kariéry jejich ikony.

Dva Finové v Top 10

Také Simon Ammann měl důvod k oslavám, ukázal dva dobré skoky a skončil tak osmý. Finové oslavovali: Anssi Koivuranta a Janne Happonen byli v Top 10. Tým přijel do Zakopaného bez Matti Hautamaeki a bez hlavního kouče Pekka Niemelaela, coý´ž se ukázalo jako pozitivní. Ari-Pekka Nikkola trénoval skokany v Polsku.

Zlepšují se též mladí Norové jako Vegard Haukoe Sklett (12.) a Kenneth Gangnes (13.). . Aleksander Zniszczol svým 14. místem potvrdil formu z pátku. Náš Roman Koudelka skončil 15. Konečně skóroval i francouzský tým, Vincent Descombes Sevoie prošel kvalifikací do finále.