787.6
3
Japonsko
776.7

Polský tým s Piotrem Zylou a Dawidem Kubackým vyhrál v sobotu večer první závod super týmů Světového poháru ve skocích na lyžích mužů. Zyla a Kubacki zvítězili v nesmírně napínavé soutěži před týmy Rakouska a Japonska.

Více než 10 000 nadšených fanoušků, včetně velkého počtu s polskými vlajkami, bouřlivě oslavovalo vítězný tým. "Začínáme polské turné se čtyřmi místy Wisla, Zakopané, Szczyrk a Lake Placid, je to tu jako doma. Jsme obzvlášť rádi i za všechny zdejší fanoušky, že se nám dnes podařilo vyhrát. Je to historické vítězství a jsme na něj trochu hrdí," řekl Dawid Kubacki, který se stejně jako jeho spoluhráč Piotr Zyla postaral o vítězství špičkovým výkonem v pravý čas.

Druhé místo obsadili Stefan Kraft a Daniel Tschofenig z Rakouska se ztrátou 13,2 bodu. "Tento super tým byl opravdu velmi napínavý. První a třetí jízda se nám oběma povedla, bohužel ve druhé jízdě se nám oběma tolik nedařilo. Ale byl to dnes velmi pohodový závod a také velmi dobrá reklama pro náš sport," řekl po závodě Stefan Kraft.

Německý tým s Karlem Geigerem a Andreasem Wellingerem skončil čtvrtý před týmy ze Slovinska, Norska a Finska. Švýcarsko se umístilo na osmém místě.

V Lake Placid je v neděli na programu závěrečný individuální závod. Start je v 16:00 středoevropského času (kvalifikace ve 14:30).