1606.3
3
1562.8

Słoweńcy w składzie Anze Semenic, Peter Prevc, Domen Prevc i Timi Zajc) zwyciężyli w dzisiejszym konkursie drużynowym w lotach narciarskich rozegranym w norweskim Vikersund (1632,9 pkt) pokonując Niemców w składzie Constantin Schmid, Richard Freitag, Karl Geiger i Markus Eisenbichler (1606,3 pkt) oraz Austriaków Michaela Hayboecka, Philippa Aschenwalda, Daniela Hubera oraz Stefana Krafta (1562,8 pkt).

Dla Petera Prevca, najstarszego z trzech braci Prevc, było to pierwsze pucharowe zwycięstwo w konkursie lotów narciarskich od prawie trzech lat. „To wspaniałe uczucie stanąć na pucharowym podium po tak długiej przerwie. Wszyscy skakaliśmy dzisiaj naprawdę dobrze. Przed nami finałowe zawody tegorocznego Pucharu Świata w Planicy, nie mogę się już ich wprost doczekać,” powiedział uradowany Peter Prevc.

Niemieccy skoczkowie uplasowali się dzisiaj na miejscu drugim znacznie poprawiając wynik w porównaniu do inauguracyjnego konkursu turnieju Raw-Air tydzień temu w Oslo.

Na najniższym stopniu podium sklasyfikowani zostali dzisiaj Austriacy. „Przed skokiem w finale strasznie się denerwowałem. Widziałem jak Ryoyu skoczył 237,5 metra. Wiedziałem, że muszę zaryzykować i idealnie wyjść z progu. Uważam, że był jeden z najlepszych skoków jakie oddałem w życiu. Na długo go zapamiętam,” powiedział po konkursie Kraft.

16,6 pkt za Austriakami uplasowali się dzisiaj Polacy. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się dzisiaj niespodziewanie Piotr Żyła i Jakub Wolny. Niestety najlepszych skoków nie oddał ani Dawid Kubacki ani Kamil Stoch.

Miejsca piąte i szóste zajęli reprezentanci Japonii i Norwegii. Czołową ósemkę uzupełnili Rosjanie i Szwajcarzy.

W walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej turnieju Raw-Air liczą się już tylko dwaj skoczkowie Stefan Kraft, który zwyciężył w pierwszej turnieju edycji dwa lata temu oraz Ryoyu Kobayashi. Po dzisiejszym konkursie Austriak o 8,5 pkt wyprzedza Japończyka. Miejsce trzecie zajmuje nadal Norweg Robert Johansson, niestety traci on już do drugiego Kobayashi 86,9 pkt

Zwycięzca turnieju otrzyma w tym roku dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości 60.000 Euro; zdobywca drugiego miejsca 30.000 Euro; a trzeciego 10.000 Euro.

Finałowy konkurs tegorocznego Raw-Air, konkurs indywidualny, rozegrany zostanie na skoczni w Vikersund w niedzielę o godzinie 17:00 CET.