Japonia wygrywa mixed-team w Czajkowskim

2
963.5
3
942.6

Skoczkowie i skoczkinie z Japonii zwyciężyli w konkursie mixed-team rozegranym dzisiaj w Czajkowskim (RUS). Nozomi Maruyama, Yukiya Sato, Sara Takanashi i Junshiro Kobayashi (974,8 pkt) pokonali reprezentację Słowenii (Jerneja Brecl, Jurij Tepes, Ema Klinec, Robert Kranjec; 963,5 pkt) oraz Norwegii (Anna Odine Stroem, Robin Pedersen, Maren Lundby, Fredrik Bjerkeengen; 942,6 pkt). Na miejscu czwartym uplasowali się Rosjanie.

Wszyscy reprezentanci Japonii zaprezentowali się dzisiaj z bardzo dobrej strony. Świetne skoki oddali w pierwszej serii konkursowej Nozomi Maruyama, w drugiej Yukiya Sato (142 metry). Całości dopełniła jak zwykle Sara Takanashi, która czterokrotnie triumfowała w zawodach letniego Grand Prix tego lata. Dwukrotnie wygrywał tego lata również Ryoyu Kobayashi.

Walka o drugie, trzecie i czwarte miejsce trwała do samego końca. Ostatecznie na miejscu drugim uplasowali się reprezentanci i reprezentantki Słowenii. Jerneja Brecl oddała w serii finałowej fenomenalny skok na odległość 140 metrów. 138 metrów uzyskał w finale Jurij Tepes.

Na najniższym stopniu podium uplasowała reprezentacja Norwegii. Skokiem na odległość 136,5 metra w finale Anna Odine Stroem pokonała nawet reprezentacyjną koleżankę, złotą mistrzynie olimpijską Maren Lundby.

Skokiem na odległość 146 metrów w finale Rosjanin Evgeniy Klimov ustanowił nowy rekord skoczni. Niestety świetna dyspozycja Klimova i Vassilieva nie wystarczyła Rosjanom do zajęcia miejsca na podium, znacznie słabiej spisały się bowiem Rosjanki.

Dobrze skakały dzisiaj również Austriaczki Chiara Hoelzl i Jacqueline Seifriedsberger. Niestety słabiej zaprezentowali się ich reprezentacyjni koledzy. Miejsce szóste zajęli reprezentanci Niemiec w składzie Pauline Hessler, Andreas Wank, Juliane Seyfarth i Pius Paschke. Czołową ósemkę uzupełnili Amerykanie i Kazachowie.

Konkursy indywidualne rozegrane zostaną w Czajkowskim w niedzielę. Panie rywalizować będą o 11:00 LOC (8:00 CET), panowie o 15:00 LOC (12:00 CET).