Robert Johansson mistrzem Norwegii

Utworzono: 01.03.2018 08:28 / sk

Robert Johansson zwyciężył w mistrzostwach Norwegii rozegranych na skoczni Holmenkollen w Oslo w środowy wieczór.

27-latek, który z PyeonChang przywiózł trzy medale olimpijskie, oddał najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (137 i 135 metrów) i z łączną notą 309,5 pkt pokonał rywali. Dla Norwega był to pierwszy tytuł mistrza kraju w karierze.

Na miejscu drugim uplasował się srebrny medalista ze skoczni normalnej w PyeongChang Johann Andre Forfang (132 i 127,5 metry; 286,4 pkt). Trzeci był aktualny mistrz świata juniorów oraz lider klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego Marius Lindivk (129 i 129,5 metra; 285,7 pkt).

Miejsce czwarte zajął Joacim Oedegaard Bjoereng uzyskując w finale 132 metry (drugi skok dnia). Piąty był trzeci na półmetku konkursu Anders Fannemel. Na miejscu szóstym uplasował się Daniel Andre Tande.

Andreas Stjernen, który znalazł się w składzie zwycięskiej drużyny wspólnie z Robertem Johanssonem, Johannem Andre Forfangiem oraz Danielem Andre Tande uzyskał zaledwie 96,5 metra w finale i ukończył konkurs na miejscu 16-tym.