Ville Larinto mistrzem Finlandii

Utworzono: 08.10.2017 15:35 / sk

Ville Larinto zwyciężył w mistrzostwach Finlandii rozegranych dziś na dużej skoczni w Lahti.

Po skoku na odległość 124,5 metra w pierwszej serii konkursowej Larinto zajmował miejsce trzecie. Po skoku na odległość 127,5 metra w finale z łączną notą 268,5 pkt Fin ostatecznie pokonał rywali.

Miejsce drugie zajął Janne Ahonen (127 i 125 metrów; 265,5 pkt). Na najniższym stopniu podium uplasował się prowadzący na półmetku konkursu Eetu Nousiainen (128,5 i 123,5 metra; 263 pkt).

Czołową szóstkę uzupełnili Juho Ojala, Antti Aalto i Lauri Asikainen.

W konkursie drużynowym rozegranym w sobotni wieczór najlepsi okazali się reprezentanci miejscowego klubu Lahden Hiihtoseura w składzie Arttu Pohjola, Frans Taehkaevuori, Ville Larinto i Janne Ahonen (886 pkt). Miejsce drugie zajęli skoczkowie z klubu Ounasvaaran Hiihtoseura - Olli Salmela, Harri Olli, Niko Kytoesaho i Andreas Alamommo (880,5 pkt). Trzeci byli reprezentanci Kuusamon Erae-Veikot - Juho Ojala, Jonne Vetelaeinen, Kalle Heikkinen i Lauri Asikainen (874,5 pkt).

W konkursie juniorów najlepszy pokazał się  Kalle Heikkinen (95 i 96,5 metrów; 251 pkt). Na miejscu drugim, 2 pkt za zwycięzcą, uplasował się Niko Kytoesaho (94,5 i 95 metrów). Trzeci był Rasmus Aehtaeva (90,5 i 91,5 metrów; 224,5 pkt).

Po raz kolejny w konkursie kobiet zwyciężyła Julia Kykkaenen (83,5 i 87,5 metry, 203 pkt). Druga była Susanna Forsstroem (77,5 i 87 metrów; 180 pkt). Miejsce trzecie zajęła Julia Tervahartiala (67 i 65 metrów; 107 pkt).