PK - Pius Paschke wygrywa w Trondheim

Utworzono: 16.09.2017 20:54 / sk

Ponad siedem lat po debiucie w zawodach Pucharu Kontynentalnego Niemiec Pius Paschke odniósł w norweskim Trondheim pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach cyklu.

Po skoku na odległość 127,5 metra w pierwszej serii konkursowej 27-latek z  Kiefersfelden zajmował miejsce szóste. W finale Niemiec oddał najdalszy skok dnia (135,5 metra) odnosząc pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Jego najlepszym dotychczasowym wynikiem było drugie miejsce w Courchevel w styczniu 2014 roku.

Miejsca drugie i trzecie zajęli dziś reprezentanci Słowenii. Drugi Tilen Bartol poszybował na odległość 130 I 134 metrów (258,4 pkt). Jego reprezentacyjny kolega Timi Zajc prowadził na półmetku konkursu, jednak ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu trzecim (130 i 131,5 metra; 255,7 pkt). Dla 17-latka było to pierwsze pucharowe podium w karierze.

Drugi na półmetku konkursu Niemiec Richard Freitag zajął uplasował się tuż za podium. Piaty był najlepszy z Norwegów Joakim Aune. Czołową szóstkę uzupełnił reprezentant Polski Klemens Murańka.

Miejsce siódme zajął Norweg Joachim Hauer, ósmy był Austriak Thomas Lackner. Miejsce dziewiąte zajął trzeci z Niemców Constantin Schmid, który awansował z miejsca 16-tego zajmowanego na półmetku konkursu. Czołową dziesiątkę zamknął Amerykanin Michael Glasder.

W czołowej trzydziestce konkursu uplasowało się jeszcze dwóch Polaków. 13-ty był Aleksander Zniszczoł, a 17-ty Bartłomiej Kłusek.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego na prowadzeniu umocnił się Klemens Muranka (522 pkt). Polak o 200 pkt wyprzedza Słoweńca Mirana Zupancica. Trzeci jest triumfator dzisiejszego konkursu Pius Paschke (200 pkt).