FIS Cup - Kriznar i Wagner wygrywają w Villach

Utworzono: 02.07.2017 15:07 / ab

Słowenka Nika Kriznar i Niemiec Lukas Wangenr zwyciężyli w drugim z konkursów z cyklu FIS Cup rozegranym dziś w austriackim Villach.

Słowenka odniosła drugie zwycięstwo z rzędu i z kompletem punktów prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu. Druga na półmetku konkursu Kriznar (94,5 i 91 metrów; 235,5 pkt) o 0,5 pkt pokonała dziś prowadzącą po pierwszej serii konkursowej Niemkę Juliane Seyfarth (95,5 i 91,5 metra; 235 pkt). Na najniższym stopniu podium stanęła Rumunka Daniela Haralambie (91 i 91,5 metra; 229 pkt).

Czwarta była reprezentantka gospodarzy Sophie Mair (92 i 87,5 metra; 222 pkt). Miejsce piąte zajęły ex-aequo Niemka Loiusa Goerlich (85,5 i 92 metry) i najlepsza z Polek Kamila Karpiel (89,5 i 88 metrów).

W czołowej dziesiątce znalazła się jeszcze dziewiąta Anna Twardosz (211,5 pkt). Dwunasta była Kinga Rajda (208,5 pkt). Skalsyfikowana na miejscu 30-tym Joanna Kil (77,5 pkt) została w skoku finałowym zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się dziś reprezentant Niemiec Lukas Wagner (101,5 i 92 metry; 257 pkt), który w pierwszej serii konkursowej oddał najdalszy skok dnia. Miejsca drugie i trzecie zajęli Austriacy Elias Tollingera (97,5 i 94,5 metra; 254 pkt) oraz zaledwie 11-ty na półmetku konkursu Ulrich Wohlgenannt (94,5 i 96 metrów; 251 pkt).

Na miejscu czwartym sklasyfikowany został najlepszy z Japończyków Yuken Iwasa (98,5 i 92,5 metra; 249,5 pkt). Miejsca piąte i szóste zajęli kolejni dwaj reprezentanci Austrii Thomas Lackner (94,5 i 95,5 metra; 248,5 pkt) oraz Patrick Kogler (97,5 i 92 metry; 248 pkt).

Najlepszym z Polaków był dziś siódmy Przemysław Kantyka (95,5  i 94,5 metra; 247,5 pkt). Miejsce ósme zajął Bartosz Czyż (246,5 pkt). Jedenasty był drugi na półmetku konkursu Paweł Wąsek (244,5 pkt. Stanisław Biela ukończył dzisiejszy konkurs na miejscu 16-tym (232 pkt), 32-gi był Dominik Kastelik (208 pkt). Do finału nie awansowali Kacper Juroszek, Łukasz Bukowski, Mateusz Rajda, Damian Skupień oraz Karol Niemczyk.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi z kompletem punktów Słowenka Nika Kriznar, druga jest Niemka Juliane Seyfarth (130 pkt), miejsce trzecie zajmuje jej reprezentacyjna koleżanka Louisa Goerlich (125 pkt). Najlepsza z Polek Kamila Karpiel plasuje się na miejscu szóstym (77 pkt).

Wśród mężczyzn prowadzi triumfator dzisiejszego konkursu Niemiec Lukas Wagner (120 pkt), drugi jest Słoweniec Timi Zajc (118 pkt), miejsce trzecie zajmuje Austriak Elias Tollinger (116 pkt). Najlepszy z Polaków Przemysław Kantyka zajmuje miejsce 11-te (54 pkt).

Kolejne zawody z cyklu FIS Cup rozegrane zostaną  12 i 13 sierpnia w fińskim Kuopio.