Prevc trzecim "Sportowcem Roku" Akademii Sportowej USA

Utworzono: 26.01.2017 10:49 / sk

Peter Prevc zajął trzecie miejsce w głosowaniu na “Sportowca Roku” Amerykańskiej Akademii Sportowej.

Słoweniec, który w zeszłym sezonie zdominował pucharową rywalizację, wygrywając klasyfikację generalną Pucharu Świata, Turniej Czterech Skoczni, złoto na Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich, ustąpił miejsca tylko wielkim gwiazdom światowego sportu.

W głosowaniu zwyciężył pływak Michael Phelps (USA), który podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio zdobył pięć złotych i jeden srebrny medal. Amerykanin jest rekordzistą i ma na swoim koncie 28 medali olimpijskich (w tym 23 złote).

Miejsce drugie zajął Jamajczyk Usain Bolt, który w Rio zdobył trzy złota (100 i 200 metrów, sztafeta 4x100 metrów).

Poza czołową trójką plebiscytu uplasowały się takie gwiazdy jak Stephen Curry (koszykówka), LeBron James (koszykówka), Rory McIlroy (golf), Andy Murray (tenis) czy Cristiano Ronaldo (piłka nożna).

Tytuł „Sportsmenki Roku” otrzymała amerykańska gimnastyczka Simone Biles. Na miejscu drugim uplasowała się węgierska pływaczka Katinka Hosszu, trzecia była amerykańska tenisistka Serena Williams.

Więcej informacji na temat plebiscytu znaleźć można na stronie Amerykańskiej Akademii Sportu ussa.edu.