PK- Austriacy zdominowali drugi konkurs w Kuusamo

Utworzono: 18.12.2016 14:10 / sk

Po podwójnym zwycięstwie i czwórce zawodników w czołowej szóstce we wczorajszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuusamo, dzisiaj Austriacy całkowicie zdominowali rywalizację i zajęli wszystkie trzy miejsca na podium.

Piąty wczoraj Elias Tollinger dziś odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Po pierwszej serii konkursowej 21-latek zajmował zaledwie dziewiątą lokatę (130 metrów). Jednak po skoku na odległość 134 metrów w finale awansował ostatecznie na miejsce pierwsze (269,5 pkt). „Wszystko wszystko świetnie się ułożyło. Wiedziałem, że stać mnie na dobry wynik, byłem bardzo zmotywowany,” powiedział po konkursie Tollinger.

Jego reprezentacyjny kolega Stefan Huber oddał w pierwsze serii konkursowej najdalszy skok dnia (139,5 metra). Skok w serii finałowej na odległość 133 metrów (267,7 pkt) zapewnił mu miejsce drugie i pierwsze podium w zawodach Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Ósmy na półmetku konkursu Philipp Aschenwald zapewnił Austrii potrójne zwycięstwo skokiem na odległość 136 metrów w finale (263,5 pkt). Miejsce piąte zajął kolejny reprezentant Austrii Florian Altenburger.

Najlepszemu z reprezentantów gospodarzy do podium zabrakło dziś zaledwie 0,1 pkt. Dla 21-letniego Antti Aalto to najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.

Słowniec Anze Semenic nie obronił prowadzenia i po skoku na odległość zaledwie 120,5 metra w serii finałowej ostatecznie uplasował się na miejscu szóstym . Siódmy był Jan Ziobro. Miejsce ósme zajął inny Słoweniec Andraz Pograjc. Czołową dziesiątkę uzupełnili Fin Lauri Asikainen oraz najlepszy z Norwegów Fredrik Bjerkeengen.

Drugi po pierwszej serii konkursowej Sebastian Colloredo ukończył konkurs na miejscu 12-tym, ustępując triumfatorowi wczorajszego konkursu Austriakowi Ulrichowi Wohlgenanntowi.

Po pierwszych pięciu konkursach tej zimy w klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Słoweniec Cene Prevc (280 pkt). Na miejsce drugie awansował Elias Tollinger (239 pkt). Miejs ce trzecie zajmuje Florian Altenburger (237 pkt).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną w Engelbergu w dniach 27 i 28 grudnia.