Prevc, Prevc & Prevc wystartują w Engelbergu

Utworzono: 14.12.2016 13:28 / hn

Jest ich trzech, wszyscy są skoczkami narciarskimi.

Cały świat zna już najstarszego z nich, Petera, który jest jednym z najlepszych skoczków na świecie. Fani skoków poznali już najmłodszego Domena, który tej zimy zwyciężył już w trach konkursach Pucharu Świata.

Swoją szansę w najbliższy weekend Engelbergu (SUI) otrzyma trzeci z braci Cene, triumfator ostatnich konkursów Pucharu Kontynentalnego.

Na próżno szukać w statystykach, taka sytuacja nie miała jeszcze miejsca w historii światowych skoków. Trzech braci wystartuje w zawodach Pucharu Świata. Trzech i to nie byle jakich.

Domen (17 lat) prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata. Cene (20 lat) prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Kontynentalnego. Najstarszy Peter (24 lata) zwyciężył w zeszłym roku w Engelbergu w obydwu konkursach.

Prevc, Prevc i Prevc zapiszą się z pewnością na kartach historii.

Światowe skoki zdominowane przez braci Prevc.

Najstarszy z braci, Peter zmaga się obecnie ze spadkiem formy. Minionej zimy był praktycznie niepokonany. Zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni, klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich. Skocznia w Engelbergu najwyraźniej bardzo mu odpowiada. Minionej zimy zwyciężył tutaj w obydwu konkursach. Możliwe więc, że i tej zimy odniesie tu pierwsze zwycięstwo w sezonie 2016/17.

Najmłodszy Domen jest objawieniem tej zimy. Prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu, ma na swoim koncie również trzy pucharowe zwycięstwa. Biorąc pod uwagę jego obecną dyspozycję, ma spore szanse na kolejne zwycięstwo w Engelbergu. 17-latek skacze na najwyższym światowym poziomie.

Trzeci z braci Cene, jakkolwiek nie wiarygodnie by to zabrzmiało, uważany jest za najbardziej utalentowanego z całej trójki.

W zeszłym roku Cene borykał się z problemami zdrowotnymi, udało mu się jedna powrócić do skakania. W zeszłym tygodniu zwyciężył w dwóch konkursach Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund, w trzecim z konkursów był drugi.

Najpewniej nie wystarczyłoby to do zwycięstwa w Engelbergu, ale kto wie.

Biorą pod uwagę niezwykłe osiągnięcia pozostałej dwójki, wszystko wydaje się możliwe.

Nie ma znaczenia, czy cała trójka stanie w Engelbergu na podium.

Bracia Prevc zapiszą się w Engelbergu na kartach historii światowych skoków narciarskich.