Ville Larinto wygrywa w Taivalkoskim

Utworzono: 03.04.2016 10:44 / sk

Ville Larinto zwyciężył w mistrzostwach Finlandii rozegranych w sobotę na skoczni HS-80 w Taivalkoskim.

25-latek z Lahti, którego najlepszym wynikiem minionej zim było 17-te miejsce w zawodach Pucharu Świata w Willingen, oddał skoki na odległość 71,5 i 72,5 metra (267,4 pkt).

Miejsce drugie zajął niespodziewanie Frans Taehkaevuori po skokach na odległość 73,5 i 71,5 metra (265,5 pkt). Najdalszy skok dnia oddał w pierwszej serii konkursowej nie biorący minionej zimy udziału w międzynarodowej rywalizacji Sami Niemi (76,5 metra). Ostatecznie, po skoku na odległość 70 metrów w serii finałowej, Niemi ukończył konkurs na miejscu trzecim (264,8 pkt).

Lauri Asikainen, najlepszy z reprezentantów Finlandii tegorocznego Pucharu Świata (48-my),  zajął miejsce szóste, ustępując Andreasowi Alamommo i Janne Korhonenowi.

W konkursie wystartował również Toni Nieminen, mistrz olimpijski z roku 1992, który po raz pierwszy po wieloletniej przerwie wystartował w mistrzostwach kraju końcem stycznia. W Taivalkoskim 40-latek ponownie był 17-ty.

W konkursie kobiet triumfowała Jenny Rautionaho (68 i 67 metrów; 197,6 pkt), wyprzedzając Susannę Forsstroem (63 i 61 metrów; 166,2 pkt) i Julię Tervahartiala (50 i 56 metrów; 116 pkt).