Sakuyama, Ito i Takanashi wygrywają w Sapporo

Utworzono: 02.11.2015 10:13 / sk

Mistrzostwa Japonii w skokach narciarskich rozegrane zostały w miniony weekend na skoczniach dużej i normalnej w Sapporo.

W sobotnim konkursie na skoczni Miyanomori (HS-100) zwyciężył Kenshiro Ito, który oddał skoki na odległość 93,5 i 85 metrów (222,5 pkt). Drugi był Taku Takeuchi (95 i 82,5 metra; 219 pkt), miejsce trzecie zajął zwycięzca tegorocznego Grand Prix Kento Sakuyama (90,5 i 86 metrów).

Ryoyu Kobayashi, który w serii finałowej oddał najdalszy skok na odległość 88 metrów, awansował z miejsca dziesiątego i ex-aequo z Yukiya Sato zajął miejsce czwarte. Prowadzący na półmetku konkursu po skoku na odległość 94,5 metrów Noriaki Kasai po zdecydowanie słabszym skoku w serii finałowej ostatecznie sklasyfikowany został na miejscu siódmym.

W niedzielnym konkursie na skoczni Okurayama (HS-134) triumfował Kento Sakuyama (127,5 i 126 metrów; 254,8 pkt). Miejsce drugie zajął Noriaki Kasai (128,5 i 122,5 metrów; 251,8 pkt). Na najniższym stopniu podium uplasował się prowadzący na półmetku Ryoyu Kobayashi (131,5 i 121 metrów).

Za podium uplasowali się Taku Takeuchi, Kenshiro Ito id Shohei Tochimoto. Daiki Ito, który na półmetku konkursu zajmował miejsce trzecie ex-aequo z Sakuyamą, ukończył konkurs na miejscu siódmym.

W konkursie kobiet na skoczni normalnej zwyciężyła faworytka Sara Takanashi (92 i 90 metrów; 231,5 pkt). Druga była Kaori Iwabuchi (74 i 83,5 metrów; 171 pkt). Miejsce trzecie zajęła Yuki Ito (78,5 i 76 metrów; 169 pkt).