PK- Daniel Andre Tande wygrywa w Stams

Utworzono: 12.09.2015 14:32 / sk

Po dwutygodniowej przerwie skoczkowie powrócili do rywalizacji w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

W sobotnim konkursie rozegranym w austriackim Stams zwycięstwo odniósł Daniel Andre Tande. Po skoku na odległość 113 metrów, 21-latek prowadził już na półmetku konkursu. W serii finałowej Norweg oddał najdalszy skok dnia – 117 metrów i ostatecznie zwyciężył w konkursie z 275,5 pkt.

Miejsce drugie zajął Maciej Kot (113 i 114 metrów; 266,9 pkt). Trzeci był niemiecki weteran Michael Neumayer (109,5 i 112,5 metrów; 256,8 pkt).

Tuż za podium uplasował się najlepszy ze Słoweńców, młodszy z braci Prevc – Domen. 16-latkowi zabrakło do podium zaledwie 0,9 pkt, co nie zmienia faktu, że był to najlepszy wynik w jego dotychczasowej karierze.

Miejsce piąte zajął Dawid Kubacki, siódmy był Stefan Hula. Norweg Halvor Egner Granerud sklasyfikowany został na miejscu szóstym.

Drugim ze Słoweńców w czołowej dziesiątce był dziś Rok Justin (8-my). Miejsce dziewiąte zajął Włoch Sebastian Colloredo, czołową dziesiątkę uzupełnił najlepszy z Austriaków  Markus Schiffner.

W pierwszym międzynarodowym starcie tego lata, Tom Hilde, który do tej pory skupiał się wyłącznie na treningu, nie zdołał zakwalifikować się do serii finałowej, ostatecznie zajmując miejsce 40-te.

Anze Lanisek, który w tym tygodniu rywalizuje w zawodach Grand Prix w kazachskim Ałmaty, prowadzi nadal w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego (335 pkt). Drugi jest  Klemens Murańka (312 pkt), trzeci Przemysław Kantyka (283 pkt).