PK - Klemens Murańka wygrywa we Frenstacie

Utworzono: 28.08.2015 18:20 / sk

W czeskim Frenstacie pod Radhostem rozegrano dziś pierwszy z dwóch zaplanowanych na weekend konkursów Pucharu Kontynentalnego mężczyzn.

Jego zwycięzcą został reprezentant Polski Klemens Murańka. Po skoku na odległość 98 metrów w pierwszej serii konkursowej Murańka zajmował miejsce trzecie. W serii finałowej Polak oddał skok na odległość 97 metrów i z łączną notą 233,6 pkt odniósł drugie zwycięstwo tego lata.

Zaledwie 0,4 pkt za Polakiem uplasował się prowadzący na półmetku konkursu Włoch Sebastian Colloredo (100 i 96 metrów). 27-latek stanął na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego po raz pierwszy w karierze.

Na najniższym stopniu podium uplasował się dziś Austriak Clemens Aigner (93 i 96 metrów; 230 pkt).

W zaledwie trzecim w karierze starcie w konkursie Pucharu Kontynentalnego, reprezentant gospodarzy Tomas Vancura zajął miejsce czwarte. 18-latkowi z Liberca do podium zabrakło zaledwie 0,6 pkt. Najlepszym z Niemców był dziś piąty Daniel Wenig.

Chociaż żaden z reprezentantów Słowenii nie stanął dziś na podium, drużyna odnotowała kolejny udamy start. Drugi po pierwszej serii konkursowej Anze Lanisek, Gasper Bartol i Rok Justin zajęli kolejno miejsca szóste, siódme i ósme. Dziesiąty był Cene Prevc, a jedenasty Miran Zupancic.

W czołowej dziesiątce dzisiejszy konkurs ukończył również drugi z reprezentantów gospodarzy Cestmir Kozisek.

Anze Lanisek objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego (290 pkt), wyprzedzając Przemysława Kantykę (272 pkt) oraz Klemensa Murańkę (232 pkt).