OOMł - Podżorski i Kastelik wygrywają w St. Plesie

Utworzono: 26.02.2015 19:06 / ab

W słowackim Strbskim Plesie rozegrano dziś ostatni z konkursów XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2015. W konkursie na skoczni HS-100 zwyciężyli Łukasz Podżorski oraz Dominik Kastelik.

Wśród juniorów A w konkursie triumfował kadrowicz Łukasz Podżorski (WSS Wisła w Wiśle). Po skokach na odległość 95,5 i 89 metrów Podżorski o 4,5 pkt pokonał reprezentacyjnego kolegę Adama Rudę z Zagórskie TS Zakucie (93 i 92,5 metrów; 228,5 pkt). Na najniższym stopniu podium stanął zawodnik klubu AZS Zakopane Krzysztof Leja (89,5 i 88 metrów; 218 pkt).

Tuż za podium uplasował się kolejny z kadrowiczów Przemysław Kantyka z LKS Klimczok Bystra (po 91,5 metrów; 217,5 pkt), piąty był Michał Gut-Chowaniec z LKS Poroniec Poronin (84,5 i 87,5 metrów; 206,5 pkt), miejsce szóste zajął Michał Pytel z TS Wisła Zakopane (86,5 i 86 metrów; 205,5 pkt).

W kategorii junior B zwyciężył, podobnie jak na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, Dominik Kastelik z SSR LZS Sokół Szczyrk (94 i 92 metrów; 235,5 pkt). Miejsce drugie ze startą 10 pkt zajął Paweł Gut z LKS Poroniec Poronin (92,5 i 92 metry; 225,5 pkt). Trzeci był Paweł Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice (82,5 i 80,5 metrów; 184 pkt).

Miejsce czwarte zajął Krystian Kołodziej z AZS Zakopane (82 i 76,5 metrów; 174 pkt), piąty był Łukasz Bukowski z TS Wisła Zakopane (78 i 79,5 metrów; 173 pkt), na miejscu szóstym uplasował się Daniel Mąka z LKS Poroniec Poronin (77 i 78,5 metrów; 167 pkt).

W klasyfikacji końcowej tegorocznej olimpiady młodzieży w skokach narciarskich zwyciężyło województwo Małopolskie (175 pkt), w klasyfikacji medalowej Śląskie, najlepszym klubem został AZS Zakopane.