Za nami drugi dzień rywalizacji LOTOS CUP

Utworzono: 06.02.2015 21:49 / ab

Z powodu silnego wiatru, na skoczni Skalite w Szczyrku udało się przeprowadzić dziś jedynie konkursy na skoczni HS-44. Wśród juniorów E po raz trzeci w sezonie triumfował Jan Rzadkosz, w kategorii młodziczek czwarte zwycięstwo z rzędu odnotowała Paulina Cieślar.

Najlepszą młodziczką po raz czwarty z rzędu została Paulina Cieślar. Skoczkini z klubu WSS Wisła w Wiśle oddała najdalsze skoki w obydwu seriach konkursowych (40 i 39 metrów). Druga była ze stratą 5,4 pkt do zwyciężczyni Anna Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice (po 38,5 metrów). Miejsce trzecie zajęła Kamila Karpiel z AZS Zakopane (35 i 35 metrów). Z kompletem 400 pkt Paulina Cieślar prowadzi w klasyfikacji generalnej tegorocznego LOTOS CUP wyprzedzając drugą Annę Twardosz o 80 pkt. Trzecia jest Kamila Karpiel (240 pkt).

W kategorii junior E po raz kolejny triumfował Jan Rzadkosz z TS Wisła Zakopane (42 i 41,5 metrów). Drugi był jego klubowy kolega Stanisław Majerczyk, który po skoku na odległość 42,5 metrów w pierwszej serii konkursowej prowadził na półmetku konkursu o 3,6 pkt wyprzedzając rywali. Ostatecznie jednak, po skoku na odległość 38,5 metrów w finale, Majerczyk sklasyfikowany został na miejscu drugim, ze startą 6 pkt do zwycięzcy.  Na najniższym stopniu podium stanął podopieczny trenera Stanisława Ustupskiego Sebastian Zygmuntowicz. Zawodnik z klubu WKS Zakopane skoczył dziś na odległość 40 i 38 metrów.  W klasyfikacji generalnej junior E prowadzi Jan Rzadkosz (360 pkt). Drugi jest Stanisław Majerczyk (270 pkt), miejsce trzecie zajmuje Jan Bukowski (240 pkt).