Zwycięstwo Żyły w Wiśle

Utworzono: 02.08.2014 15:01 / sk

Drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Wiśle zdominowali Polacy. W czołowej dziesiątce konkursu znalazło się aż sześciu reprezentantów gospodarzy.

Piotr Żyła, który w ostatnich dniach dwukrotnie zajmował w Wiśle miejsce drugie, podczas zeszłotygodniowych zmagań letniego Grand Prix jak i wczorajszego konkursu Pucharu Kontynentalnego, dziś nie miał sobie równych i po dwóch skokach na odległość 128 metrów i z łączna notą 249,5 pkt o ponad 15 pkt pokonał drugiego zawodnika konkursu.

"Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego zwycięstwa. Wczoraj byłem drugi, dzisiaj jest mój dzień. Miło wygrywać, zwłaszcza u siebie. Długo czekałem na to zwycięstwo, dlatego tym bardziej się cieszę,” powiedział po konkursie uradowany zwycięzca.

Mitja Meznar, który prowadził na półmetku zawodów, ukończył dzisiejszy konkurs na miejscu drugim (121,5 i 123,5 metrów; 234,1 pkt). Dla Słoweńca był to najlepszy wynik w zawodach Pucharu Kontynentalnego od przeszło dwóch lat. „Długo czekałem na wynik na podium, jestem bardzo szczęśliwy,” powiedział Słoweniec po konkursie i dodał, „Polscy kibice są najlepsi, mam nadzieję, że wrócę tu niebawem na kolejne zawody.”

Szósty po pierwszej serii Jan Ziobro (121,5 metra) awansował po skoku w serii finałowej (120,5 metra) na miejsce trzecie (233,3 pkt). Tuż za nim uplasował się kolejny z Polaków Jakub Wolny, miejsce piąte zajął Krzysztof Biegun, szósty był  Dawid Kubacki. Z poprawy formy cieszył się szczególnie Jan Ziobro, „Cieszę się bardzo, że moje skoki są coraz lepsze; szło mi zdecydowanie lepiej niż podczas konkursów Grand Prix.”

Siódmy był ponownie Daniel Wenig, miejsce ósme zajął kolejny z Polaków Krzysztof Leja. W czołowej dziesiątce znaleźli się również reprezentanci Japonii Kenshiro Ito (9-ty) oraz Austrii Clemens Aigner (10-ty).

Po pierwszej serii konkursowej wczorajszy zwycięzca Cene Prevc był dziś zaledwie 25-ty, ostatecznie jednak po świetnym skoku w serii finałowej (129 metrów) Słoweniec ukończył dzisiejszy konkurs na miejscu 12-tym

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzą nadal trzej Słoweńcy. Pierwszy jest Cene Prevc (282 pkt), drugi jego starszy brat Peter (200 pkt), miejsce trzecie zajmuje Miran Zupancic (183 pkt).