Zakopane i AZS wygrywają rywalizację młodzieżową

Utworzono: 09.06.2014 22:11 / ab

W Centrum Olimpijskim w Warszawie podsumowano dziś rywalizację sportową w systemie sportu dzieci i młodzieży. Po raz kolejny najlepsi w swoich kategoriach okazało się miasto Zakopane, gmina Kościelisko, powiat tatrzański, klub AZS Zakopane i Biathlonowy Klub Sportowy z Kościeliska.

Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat spotkał się z wojewodami, prezydentami i burmistrzami oraz z przedstawicielami samorządów, związków i klubów sportowych. W uroczystości wręczenia nagród i pucharów wzięła udział Irena Szewińska, wielokrotna medalistka olimpijska, członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Po raz 13-ty z rzędu w kategorii miasto od 20 do 50 tysięcy mieszkańców triumfowało Zakopane. W klasyfikacji generalnej, w której sklasyfikowano łącznie 884 miasta i gminy, Zakopane zajęło miejsce 20-te. W kategorii powiatów, w której sklasyfikowano łącznie 361 powiatów, również po raz 13-ty zwyciężył powiat tatrzański.

W kategorii klubów sportowych (również po raz 13-ty) triumfował zakopiański klub AZS, pokonując aż 3328 rywali z całego kraju. Nagrodę otrzymał również Biathlonowy Klub Sportowy z Kościeliska. Gmina Kościelisko zajęła 1-sze miejsce w kategorii gmin wiejskich.