Puchar Świata w Kulm w pigułce

Utworzono: 07.01.2014 17:07 / sk

Niedzielny konkurs wyłoni 100-nego zwycięzcę zawodów w lotach narciarskich w historii zawodów Pucharu Świata

>>

dwa konkursy w Kulm będą pierwszymi zawodami w lotach w sezonie 2013/14

>>

drugi konkurs, w niedzielę, wyłoni 100-nego zwycięzcę zawodów pucharu świata w lotach; do chwili obecnej odbyło się 97 konkursów, w których wyłoniono 98 zwycięzców (1-sze miejsce ex-aequo zajęli w roku 2011 w Vikersund Gregor Schlierenzauer (AUT) i Johan Remen Evensen (NOR)

>>

Schlierenzauer jest najbardziej utytułowanym “lotnikiem” w historii zawodów pucharu świata; na drugim miejscu w ww. klasyfikacji znajduje się Adam Małysz (POL) i Matti Nykänen (FIN) – po sześć zwycięstw na koncie każdy

>>

Schlierenzauer odniósł zwycięstwa w prawie połowie konkursów w lotach, w których startował – 14 z 30; ma na swoim koncie 19 miejsc na podium, aż w 27 z 30 konkursów zajmował miejsca w czołowej ósemce

>>

Martin Koch (AUT) i Robert Kranjec (SLO) mają na swoim koncie po cztery zwycięstwa odniesione w konkursach lotów narciarskich, co plasuje ich ex-aequo na miejscu drugim za Schlierenzauerem

>>

reprezentanci Austrii zwyciężyli w 37 z 97 rozegranych konkursach w lotach narciarskich, 80-ktortnie stawali na podium ww. zawodów, ponad dwa razy więcej niż przedstawiciele jakiekolwiek kraju

>>

37 zwycięstw reprezentantów Austrii, równa się prawie ilości miejsc na podium jakie zdobyli reprezentanci Finlandii i Norwegii (38)

>>

Schlierenzauer prowadzi w ilości zwycięstw odniesionych w konkursach w Tauplitz / Bad Mitterndorf

>>

czterech skoczków wygrywało w Tauplitz / Bad Mitterndorf dwukrotnie, Kranjec jest jedynym aktywnym skoczkiem z ww. czwórki, tak więc jako jedyny ma szanse wyrównać lub pobić rekord Schlierenzauera

>>

ostatnie zawody w lotach narciarskich w Tauplitz / Bad Mittendorf odbyły się w roku 2012, zwyciężyli wtedy Kranjec i Anders Bardal (NOR)

>>

w 22 konkursach pucharu świata w lotach narciarskich rozegranych w Tauplitz / Bad Mitterndorf, reprezentanci Austrii odnotowali 25 miejsc na podium

czy Ammann odniesie pierwsze w karierze zwycięstwo w konkursie lotów?

>>

po ukończeniu ostatniego Turnieju 4 Skoczni na miejscu trzecim, Simon Ammann (SUI) wraca do formy i liczy na pierwsze w karierze zwycięstwo w konkursie pucharu świata w lotach narciarskich (choć ma na swoim koncie mistrzostwo świata w lotach z roku 2010)

>>

Ammann zajął miejsce drugie w dziewięciu konkursach pucharu świata w lotach, żaden inny skoczek nie ma swoim koncie więcej niż 4 drugie miejsca

>>

Ammann 13 razy stawał na podium zawodów pucharu świata w lotach narciarskich, co plasuje go na miejscu trzecim razem z Kochem i Goldbergerem, za Schlierenzauerem (17) i Małyszem (15)

>>

13 miejsc na podium Ammann, bez zwycięstwa, plasuje go na pierwszym miejscu ww. klasyfikacji; kolejne miejsca zajmują Pavel Ploc (CZE) i Roberto Cecon (ITA) – po 4 miejsca na podium bez zwycięstwa

>>

Ammann ma na swoim koncie ostatnie 13 z 15 miejsc na podium jakie kiedykolwiek zdobyli reprezentanci Szwajcarii w lotach (Stefan Zünd jest jedynym Szwajcarem oprócz Ammanna, który odnotował dwa miejsca na podium, w tym jedyne zwycięstwo odniesione w lotach dla Szwajcarii w Tauplitz / Bad Mitterndorf w lutym 1991 roku)

>>

Ammann ma na swoim koncie taką samą ilość miejsc na podium w zawodach pucharu świata tej zimy co obecny lider klasyfikacji generalnej Kamil Stoch (5)

Diethart wystąpi w zawodach pucharu świata w lotach narciarskich po raz pierwszy w karierze

aktualizacja – Diethart nie wystartuje w Kulm

>>

zwycięzca 62 Turnieju 4 Skoczni Thomas Diethart (AUT) nigdy wcześniej nie brał udziału w zawodach pucharu świata w lotach narciarskich

>>

21-latek uczestniczył do tej pory w 6 konkursach pucharu świat (na dużej skoczni), każdy z nich ukończył w czołowej szóstce

>>

w sześciu konkursach, Diethart odniósł dwa zwycięstwa

>>

Diethart może powtórzyć wyczyn Schlierenzauera, zwyciężając w pierwszym konkursie w lotach, w którym weźmie udział; w wieku 18 lat, Schlierenzauer odniósł zwycięstwo w mistrzostwach świata w lotach w roku 2008, potem aż czterokrotnie wygrał konkursy w latach 2008 i 2009

>>

pomimo udziału w 6 z 12 rozegranych do tej pory konkursów pucharu świata, Diethart awansował na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu świata