PK - Jernej Damian zwycięża w Rena

Utworzono: 13.12.2013 21:35 / sk

Jernej Damjan zwyciężył w pierwszych zawodach pucharu kontynentalnego tej zimy, wyprzedzając Stefana Hulę i Austriaka Manuela Poppingera.

Słoweniec, drugi zawodnik tegorocznego cyklu Grand Prix, po pierwszej serii konkursowej i skoku na odległość 106,5 metra był dopiero szósty. Jednak skok na odległość 111 metrów w serii finałowej (najdalszy dzisiaj) zapewnił mu zasłużone zwycięstwo (261,1 pkt).

Stefan Hula, czwarty po pierwszej serii, również awansował i ostatecznie zajął miejsce drugie (106,5 i 106 metrów; 259,6 pkt).

Skokami na odległość 109,5 i 103 metrów (258 pkt) Manuel Poppinger wywalczył dziś miejsce trzecie. Kolejne trzy miejsca zajęli jego reprezentacyjni koledzy  Michael Hayboeck (4-ty), lider po pierwszej serii, Christoph Stauder (5-ty) i Thomas Diethart (6-ty).

Najlepszym z Norwegów był dziś 18-letni Johann Andre Forfang (7-my). Na miejscu ósmym uplasował się dziś niemiecki weteran Martin Schmitt, który nadal walczy o formę oraz miejsce w kadrze na Turniej Czterech Skoczni oraz Igrzyska Olimpijskie.

Miejsce dziewiąte zajął dziś Norweg Sigmund Nymoen Soeberg, czołową dziesiątkę zamknął młody Słoweniec Anze Lanisek, który po pierwszej serii konkursowej zajmował miejsce trzecie i z pewnością liczył dziś na miejsce na podium.