Anders Bardal dominuje w Norwegii

Utworzono: 12.10.2013 18:58 / sk

Mistrz Świata Anders Bardal zdominował rozgrywane dziś na dużej skoczni w Trondheim Mistrzostwa Norwegii wyraźnie wyprzedzając Toma Hilde i Ole Mariusa Ingvaldsena.

Anders Bardal, trzeci zawodnik tegorocznego Grand Prix pokazał się dziś z jak najlepszej strony. Bardal oddał najdłuższe skoki w obydwu seriach konkursowych (139,5 i 138,5 metrów) i z łączną notą 276 punktów  zdobył tytuł mistrza kraju.

Tom Hilde, który zwyciężył w zawodach Norges Cup rozegranych na skoczni w Trondheim w piątek, poszybował dziś na odległość 131 i 132 metrów i z 250,5 punktami zajął miejsce drugie. Trzeci był Ole Marius Ingvaldsen (po 130,5 metra; 246,4 pkt).

Tuż za podium uplasowali się Robert Johansson i Bjoern Einar Romoeren. Piątkowy konkurs Norges Cup był dla Romoerena pierwszym startem od operacji kręgosłupa, której poddał się prawie roku temu. Te zawody ukończył o oczko wyżej, na miejscu czwartym.

"Po zaledwie kilku tygodniach skakania, nie mogę powiedzieć, że skaczę bardzo dobrze. Ale jestem zadowolony, że moje skoki w konkursie były lepsze niż podczas treningów. Nie mogę zaprzeczyć, że jestem bardzo zadowolony z wyniku, ale oczywiście chciałbym skakać jeszcze lepiej,” napisała Romoeren na swojej stronie internetowej romoeren.com

Tytuł mistrzowski wśród pań powędrował do Maren Lunby (128,5 i 130,5 metrów; 248,3 pkt), która dość wyraźnie wyprzedziła Helenę Olsson Smeby (120,5 i 127,5 metrów; 225,0 pkt) oraz Gydę Enger (121 i 125,5 metrów; 219,8 pkt).