Niespodziewane zwycięstwo Krausa w mistrzostwach Niemiec

Utworzono: 06.10.2013 10:33 / sk

Mistrzostwa Niemiec na dużej skoczni w Oberstdorfie zakończyły się sporą niespodzianką.  Tytuł mistrzowski powędrował do Marinusa Krausa, który wyprzedził Karla Geigera i Severina Freunda.

Po skokach na odległość 138,5 i 127 metrów (275,9 pkt) Marinus Kraus zwyciężył w rozgrywanych w sobotę mistrzostwach kraju.

Drugie miejsce zajął Karl Geiger (136,5 i 127 metrów; 272,8 pkt), trzeci był Severin Freund (137,5 i 129 metrów; 271,6 pkt).

Zwycięzca klasyfikacji generalnej tegorocznego Grand Prix, Andreas Wellinger otarł się o podium i z łączną notą 269 pkt (140 i 125 metrów) zajął miejsce czwarte. Zwyciężył natomiast bezapelacyjnie w klasyfikacji juniorów, wyprzedzając Tima Fuchs (120,5 i 124 metrów; 232,6 pkt) i Sebastiana Bradatsch (124 i 120 metrów; 232,2 pkt).

Bavaria 1 (w składzie Michael Neumayer, Karl Geiger, Marinus Kraus, Severin Freund) zwyciężyła w niedzielnym konkursie drużynowym (1088,7 pkt), wyprzedzając Baden-Wuerttemberg 1 (w składzie Maximilian Mechler, Dominik Maylaender, Martin Schmitt, Jan Maylaender; 939,9 pkt) oraz Bavaria 2 (w składzie Christian Heim, Michael Dreher, Pius Paschko, Markus Eisenbichler; 907,7 pkt).