Pałasz i Szostok zwyciężają w Szczyrku

Utworzono: 22.09.2013 22:58 / ab

Magdalena Pałasz ponownie okazała się najlepszą zawodniczką rozgrywanych dzisiaj w Szczyrku zawodów Carpathian Cup. W rywalizacji chłopców triumfował Szymon Szostok.

Zawodniczka UKS Sołtysianie Stare Bystre oddała najdłuższe skoki w obydwu seriach. Skoki na  odległość 72 i 69,5 zapewniły jej pewne zwycięstwo. Pałasz była jedyną jedyną zawodniczką, której w dzisiejszym konkursie udało się pokonać barierę 70-ciu metrów.  Druga Kamila Karpiel skoczyła 66 i 65,5 i z ogromna startą do liderki (29 punktów) stanęła na drugim stopniu podium. Trzecia była, druga wczoraj,  Joanna Szwab (64,5 i 65,5 metra).

Dalsze lokaty zajęły trzecia wczoraj Rumunka Carina Militaru (63 i 61 metrów), Joanna Kil (57,5 i 57 metrów) oraz  Anna Twardosz (58,5 i 53,5 metra).

Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem dzisiejszych zawodów okazał się Szymon Szostok. Wyprzedził on dzisiaj Sebastiana Hebla i Mateusza Kozjara.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu był Hebel, tuż za nim plasowali się Szostok i Podżorski. Ostatecznie, po skokach na odległość 76,5 i 70 metrów w zawodach zwyciężył  Szostok, wyprzedzając o zaledwie 0,2 pkt sklasyfikowanych ex-aequo na drugiej pozycji Hebla (76 i 69,5 metra) i Kojzara (73 i 72,5 metra).

Na kolejnych miejscach znaleźli się kolejni reprezentanci Polski – Łukasz Podżorski, Bartosz Gąsienica-Laskowy, siódmy był Jakub Przybyła, dziewiąty Michał Milczanowski. Szóstą i ósma pozycję zajęli reprezentanci Czech – Damian Lasota i Jan Michalek, dziesiąty był Rumun Stefan Blega.

Kolejne zawody z cyklu Carpathian Cup rozegrane zostaną początkiem października w rumuńskim Rasnovie.